TÜBİTAK KPSS ŞARTSIZ 60 MEMUR ALIMI YAPACAK!


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu TÜBİTAK, 60 tane memur alımı yapacağını açıkladı.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olan kuruma adaylar nasıl başvuru yapacak?

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Araştırma Teknolojileri Enstitüsü bünyesinde memur olmak isteyen adayların bazı şartlara uygun olması gerekiyor.TÜBİTAK’ ın yayınladığı ilana göre başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunması, işini yapmaya engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunun bulunmaması, erkek adayların askerlikle ilgisinin bulunmaması, herhangi bir suç hükümlülüğünün bulunmaması gerekiyor. Adayların yapılan İngilizce dil sınavlarından geçerli puan almaları ve Lisans derslerinden gerek duyulan nitelikleri taşımaları halinde, Ar-Ge Teknisyeni ve Ar-Ge Personeli ve Teknik ve Destek pozisyonlarına alım yapılacaktır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu TÜBİTAK’ın KPSS şartı olmadan alacağı 60 memur başvuruları için son tarih 4 Mayıs! Başvuru yapacak adayların İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakların sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur) 20 Nisan’da başlayan başvurular 4 Mayıs 2018 mesai saatlerine kadar.  www.bilgem.tubitak.gov.tr aracılığı ile müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir. Adaylar en fazla 1 pozisyona başvuru yapabilirler. Şartlar başvuruda bulunacağınız pozisyona ve yetkinliğinize göre değişmek

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR