Türk Ve Çin Öğrenciler İşbirliği İçinde!


İstanbul Gedik Üniversitesi, Türk Çin Derneği ile işbirliği protokolü imzaladı.

Protokolün hedefleri arasında İstanbul Gedik Üniversitesi’nin İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi ile Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin Çin’de bulunan üniversite öğrencilerle kültürel etkileşime girmesi ve yabancı dil öğreniminin artırılması birinci sırada. İmzalanan protokol ile birlikte önümüzdeki günlerde Çin’de bulunan üniversitelerle iş birliği yapılarak Türk kültürünü Çin’li öğrencilere tanıtmak hedefleniyor.

Planlanan proje ile, İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencileri ile Çin’den gelecek üniversite öğrencilerinin ortak bir çalıştayın düzenlenmesi ve benzeri alanda çalışmalar yapan öğrencilerin birbirleriyle etkileşime girmesi öngörülüyor.

İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Utlu, üniversiteleri ve Türk Çin Kültür Derneği arasında imzalanan bu protokolle ilgili  ikili ilişkileri geliştireceğini ve yapılacak çalışmaların işbirliği içerisinde ortaya konulacağını düşündüklerini dile getirdi. İstanbul Gedik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şaduman Okumuş ise imzalanan protokolle ilgili ülkemizin amaç ve  hedefleri doğrultusunda Çin ile olan ticari işbirliğimizin gelişimine katkı sağlayacak insan gücü yetiştirilmesinde üzerlerine düşen görevi yapma hedefinde olduklarını söyledi.

Prof. Dr. Şaduman Okumuş  üniversitelerine gelecek yıldan itibaren ikinci seçmeli dil olarak Çince dilini eklemek adına çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Daha önce öğrencilerinin katılımıyla ve Türk Çin Kültür Derneği işbirliği ile  yapılan Çin dilinin ve temel kavramlarının tanıtılmasına yönelik bir sertifika eğitimi düzenlediklerini söyledi. Bu seminerin öğrencilerin büyük ilgisini çektiğini söyleyen Okumuş, seminerin ileride yapacakları çalışmalar için yol gösterici olduğunu da ekledi.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı