Türk Robot Takımı rOctopus 7134’ten Büyük Başarı!


turk-robot-takimi-roctopus-7134ten-buyuk-basari

Türk robot takımı Kanada’da büyük başarı elde etti. Kanada’da gerçekleştirilen FRC Festival de Robotique Bölgesel Turnuvası’na katılan Aydın’lı Türk robot takımı ‘rOctopus 7134, Girişimcilik Ödülü’nün sahibi oldu.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen STEM Projesi kapsamında, tasarladıkları ve ürettikleri robotlarla hazırlanan liseli gençlerden oluşan ve Aydın’ın ilk FRC (First Robotics Competition) robotik takımı “rOctopus 7134” Kanada’da gerçekleştirilen FRC Festival de Robotique Bölgesel Turnuvası’ndan “Entrepreneurship Award (Girişimcilik Ödülü)” alarak Aydın ve Türkiye’yi gururlandırdı. 

turk-robot-takimi-roctopus-7134ten-buyuk-basari

Kanada’d düzenlenen turnuvaya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Hakan Durum ile birlikte Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Rıza Arda Bayırlı liderliğinde kurulan rOctopus 7134 takımı Aydın’ı ve Türkiye’yi temsilen yer aldı. 

Dünyanın farklı ülkelerinden tam 42 takımın kıyasıya yarıştığı FRC Festival de Robotique Bölgesel Turnuvada “rOctopus 7134”; Bosh, Microsoft, Google gibi ünlü sponsorların desteklediği takımlar arasından kendi mütevazi imkânlarıyla ve profesyonel destek almadan sıyrılarak “Girimşicilik Ödülü”nü ülkemize getirmeyi başardı. 

turk-robot-takimi-roctopus-7134ten-buyuk-basari

Kazanılan bu önemli ödülün ardından Aydın İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Hakan Durum, “Tüm süreç boyunca rOctopus 7134’e destek veren başta Valimiz Yavuz Selim Köşger olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfullah Okımuş ve takım mentörü öğretmenlerimiz ile tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyor ve öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz” dedi.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı