Türk Telekom İŞKUR İşbirliği ile 2500 Yeni Personel Alacak


Türk Telekom İŞKUR

Türk Telekom İŞKUR ile yaptığı işe alım protokolü ile 2.500 yeni teknikeri işe almaya hazırlanıyor. Yapılan protokol sözleşmesi ile 2.500 kişi için yeni istihdam sağlanacak.

Türk Telekom İŞKUR birlikte heyecan yaratan dev protokole imza attı. Bu imza ile 2.500 yeni istihdam sağlayacak.. Türk Telekom İŞKUR arasındaki işbirliği protokolü Ankara’da düzenlenen törenle imzalandı. Bu protokole göre 2.500 teknikerin Türk Telekom tarafından işe alınmasını kapsayan imza törenine, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay katıldı.

Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, imza töreninde bir konuşma yaptı, Doany yaptığı konuşmada, tüm dünya işsizlikle nasıl mücadele edileceği konusunda büyük tartışmalar içerisindeyken Türk Telekom ve İŞKUR olarak güçlerini birleştirdiklerini ve ülkemizin istihdamına önemli bir katkı sunduklarını ifade etti.

Türk Telekom’un, Türkiye’nin stratejik öneme sahip lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi olduğunu belirten Doany, “2005’ten bu yana 30,7 milyar TL yatırım yapan Türk Telekom, 34.502 çalışanıyla da telekom sektöründe en büyük istihdamı sağlayan şirkettir” dedi.

Başvuru için aranan şartlar

2.500 tekniker alımı için ihtiyaç duyulan kriterler şu şekilde:

• İki yıllık Meslek Yüksek Okullarının özellikle Türk Telekom tarafından belirlenen bölümlerinden mezun olmak
• Askerlik durumu (tamamlanmış yada muaf)
• Yaş kriteri – Başvuru sahiplerinin 30 yaşını aşmamış olması
• Sürücü ehliyeti sahibi olmak ve aktif olarak araç kullanıyor olma şartı

Ayrıca Sınavda Var

Yukarıdaki kriterleri sağladığını düşünen adaylar, müşterilere en üst seviyede hizmet edebilmeleri için sayısal & sözel anlama, görsel dikkat, aritmetik işlem becerisi gibi konuları kapsayan bir sınava tabi tutulacaklar. Sınavı geçen adaylarla Türkiye’nin dört bir yanında bölgelerde mülakatlar düzenlenecek ve bu mülakatlarda mesleki bilgi başta olmak üzere, müşteri odaklılık, problem çözme, planlama gibi objektif kriterlere göre yetkinlik bazlı bir değerlendirme yapılacak. Sınav ve mülakatlarda başarı gösteren adayların İŞKUR ile imzalanan protokol doğrultusunda işe alımları gerçekleştirilecek.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR