Türk Yönetmen Ezel Akay : Televizyonlara 5 Yıl İçinde Veda Edeceğiz!


Türk dizi ve sinema sektörünün önemli isimlerinden birisi olan Ezel Akay, İstinye Üniversitesi’nde gerçekleşen “ Mentorun CEO Olsun” isimli etkinlikte öğrencilerle bir araya geldi. Başarılı Türk yönetmen Akay, 5 yıl içerisinde televizyonların tamamen silineceğini ve insanların televizyonlara veda edeceğini belirtti. 

Türk dizilerinin fazlasıyla uzun olduğunu belirten Akay, bunun nedeninin temel anlamda ekonomik olduğunu dile getirdi. Reklam gelirlerinin düşük olması ve çekim şartlarının ağır olması sebebiyle bölümlerin uzun olduğunu belirten Akay, dizilerin bütçelerinin ancak böyle karşılandığını belirtti. 

Televizyonların artık sahip olduğu internet özelliğinin yaygınlaşmaya başladığını belirten Akay, eğer televizyon kanalları alternatifler üretmezse uzun süreli dizilerin devam edemeyeceğini ve kimsenin artık dizi izlemek için bu kanallar başında bulunmayacağını belirtiyor. Durum böyle giderse 5 yıl içinde televizyonların tarih olacağını belirten Akay, internet sayesinde kişilerin televizyona olan bağımlılıklarının da önemli bir oranda düştüğünü belirtiyor. 

Türk insanının uzun bölümlü diziler izlemeyi sevdiğini belirten Akay, bir sonraki neslin bu duruma tepki olarak doğduğunu ve yeni neslin artık uzun süreli dizi izlemediğini de belirtti.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı