Türkiye’de Hangi Şehirlerde En Çok Hangi Oyunların Oynandığı Belli Oldu!


Çevrimiçi oyunlar için kod temelli ürünler ve çeşitli hizmetler sunan perdigital.com tarafından yapılan araştırmada Türkiye’de yaş gruplarına göre hangi ilde en çok hangi oyunun oynandığı ortaya çıktı. İşte Türkiye’de şehirlerde en çok oynanan oyunlar. 

Yayınlanan rapora bakıldığında Türkiye’nin üç büyük ilinden İstanbul’da PUBG Mobile, İzmir’de League of Legends, Ankara’da ise Metin 2 en popüler oyunlar olarak öne çıkıyor. 

Popüler oyunlar arasında üst sıralarda yer alan Wolfteam oyuncularının %60’ının İstanbul, İzmir ve Ankara dışında yaşıyor olması dikkat çeken bir diğer istatistik olurken; League of Legends oyununun 15-22 yaş kitlesine, Wolfteam ve Zula oyunlarının 13 – 20 yaş kitlesine ve PUBG Mobile oyunun 18 yaş ve üzeri yaş kitlesine sahip olduğu ortaya çıktı. 

15 yıl önce yayınlanan Metin 2 oyununun oyuncu kitlesinin çoğunlukla 20 yaşın üzerinde olması dikkat çekerken Metin 2 oyunun oyuncu kitlesinin 20 yaş ve üzeri kişilerin %90’ını oluşturduğu gözlendi. 15 yaş ve altı kitlenin en çok tercih ettiği oyun Zula olurken, Zula oyununun en popüler olduğu şehir ise Bursa oldu. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR