Türklerin Aldatma Saati Açıklandı


Yıllar verip emeklerle büyüttüğünüz bir ilişki, müthiş problemli bir sorun olan aldatma yüzünden bir anda bitebilir. Karşı tarafın aldatması ile duygusal karmaşalar bir anda başlayabilir. Birçok evliliğin ve sevginin bitiş nedeni genellikle aldatma oluyor. Aldatılan tarafta büyük bir yıkım oluşuyor. Elbette aldatan tarafın sebepleri, koşulları kişiden kişiye değişiyor ancak aldatılan tarafta oluşan güvensizlik hissi değişmiyor. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)’in araştırmaları da aldatmayla ilgili oldukça çarpıcı gerçekleri ortaya koyuyor.

Aldatmalar ilişkilerde büyük bir sarsıntı yaratıyor. Pek çok aldatma gizli kalıyor.

Dünya üzerinde aldatma ile ilgili sürekli yeni araştırmalar yapılıyor. Tüm dünyada sebep öncelikle cinsel tatminsizlik ile ilgili.

Aldatılanlar genellikle bu durumu yıkıcı buluyor. Pek çok ülkede yapılan araştırmalar da doğrudan bu konuyu bizlere gösteriyor.

200 aldatan kişiyle yapılan araştırmada, aldatan erkeklerin %55’inin 5 veya daha fazla kadınla eşini aldattığı görülmüş. Kadınların %50’si ise yalnızca 1 kişi ile aldatmış.

Türkiye’de CİSED olarak hizmet veren kurumun araştırmaları ise çok farklı istatistikler çıkarıyor.

Bu araştırmalara göre Türkiye’de erkeklerin yaklaşık %58’i, kadınların ise %40’ı evlilik esnasında yalnızca 1 kere aldatıyor eşini.

CİSED başkanı Psikoterapist Cem Keçe, aldatma rakamlarının çok daha fazla olduğunu ama sonuçların tam olarak gerçeği yansıtmadığını gösteriyor. Zira insanlar her şeyi anketlerde açıklamıyor (imiş).

Hatta açıklaması şu şekilde;

“Üzülerek söylüyorum, aldatan ve aldatılan bir toplum haline geliyoruz. Partnere yalan söyleme, söz verip tutmama, bir başkasıyla daha yakın olma, karar alırken başkasının sözlerine değer verme gibi eylemlerin psikolojik olarak aldatmadan bir farkı yok. Ayrıca erkeklerin bir kısmı evlilik dışı bir partnerle sadece bir kere yaşanılan cinsel ilişkiyi ihanet olarak görmüyor. Kadınların bir kısmı ise cinsellik olmayan bir evlilik dışı ilişkiyi ihanet olarak kabul etmek istemiyor… Toplumumuzda erkeklerin genelinde sadakatsizlik, evlilik ile eş zamanlı sürdürülen bir başka ilişki olarak algılanıyor. Sadakatsizliği seks öncesi evrede bırakma eğiliminde olan kadınlar ise gizli bir yemeği, duygusal yazışmaları, öpüşme ve sarılmaları aldatma olarak adlandırmayarak vicdanını rahatlatmak istiyor.”

Genellikle aldatmalarda Cuma günleri seçiliyor. Arkadaşla bir yere çıkma, bir şeyler içmeye gitmek gibi bahaneler tercih ediliyor. Genelde gece yarısından önce eve dönülüyor.

 

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı