Tüylerimizi Diken Diken Eden Korku Filmleri Hakkında ‘Ürpertici’ 16 Gerçek


1. Poltergeist (Kötü Ruh) filminde havuz sahnesinde gördükleriniz gerçek insan iskeletiymiş.

Filmin yapımında gerçek iskeletler kullanmak, yapma istekeletlere göre çok daha ucuz olduğu için yönetmen gerçek iskeletleri tercih etmiş. Oyuncu JoBeth William, durumu filmin sonunda öğrenmiş.

2. Teksas Katliamı filminin ilk versiyonunda deri yüzü oynayan Gunnar Hansen, yanlışlıkla kadın oyuncu Marilyn Burns’ün parmağını kesmiş.

Bunun sebebi; fazla yorgunluk ve taktığı maske yüzünden etrafını görememesi

3. Dehşet Sokağı filmi 2005 yılında çekilirken, çekim ekibi gece 03:15 sebepsiz yere uyanıyormuş. Tıpkı filmde Ryan Reynolds’un oynadığı karakterin geceleri sebepsiz bir şekilde aynı saatte uyandığı gibi…

4. Şeker Adamın Laneti’nde, oyuncu Tony Todd bir sahnede ağzını gerçek arılarla doldurmuş.

Arıların boğazına kaçmaması için bir ağız koruyucusu takmış olsa da arılar ağzını defalarca sokmuş.

5. Korku Seansı filminin çekimlerinde birinci günü sonrasında oyuncu Vera Farmiga cildi üzerinde neden olduğu bilinmeyen 3 tırmalama iziyle uyanmış.

“Ne olduğunu anlayamadım, tek olasılık gece beni bir sivrisinek ısırmış ve ben de sadece üç parmağımla kaşımışım.” (Umarız dediği gibidir.)

6. Cinnet filminde Wendy Torrance karakterini canlandıran oyuncu Shelley Duvall çekimlerdeki duygusal stres ve baskı yüzünden işkence görmüş gibi hissettiğini söylemiş.

Ve çekimler bittikten sonra psikolojisi tamamen bozulmuş.

7. Yaratık filmindeki oyuncular göğüsten yaratık çıkma sahnesinin olacağından haberdar değillermiş. Bu yüzden yüzlerindek korku ifadesi aslında tamamen gerçek.

8. Hostel filmini yazan ve yöneten Eli Roth, filmin öyküsüne para karşılığında insanlara işkence etme ve öldürme hizmeti sunan Taylandlı bir tatil şirketinin internet sitesini gördükten sonra karar vermiş.

9. Kötü Ruh filminde, Oliver Robbins bir palyaço robot tarafından gerçekten boğulurken Stephen Spielberg durumun farkına varıp oyuncunun boğulmasını engellemiş.

10. Şeytan filminde radyoloğun asistanını oynayan oyuncu 70’li yıllarda New York’ta 6 homoseksüel erkeği öldürüp, parçalara ayırmaktan hüküm giymiş.

11. Yaratık filmindeki yartığın ilk modelinde gerçek bir insan kafatası kullanılan yaratığın tasarımını yapan ünlü sanatçı H.R Giger kafatasını nereden bulduğunu asla açıklamadı.

12. Korku Seansı filminde içine kötü ruhlar kaçmış bebek Annabelle, aslında gerçekte Ed ve Lorraine Warren’in müzeye çevrilmiş evinde duran ve gerçekten lanetli olduğu düşünülen bir bez bebek esin kaynağı olmuş.

13. Hitchcock klasiği Kuşlar filmindeki evin gerçek sahipleri geceleri ayak sesleri ve çocuk gülüşmeleri duyduğunu iddia ediyor.

14. Dehşet Sokağı filminin 2005 versiyonunun çekimlerinde, set yakınlarında su üzerinde yüzen bir ceset bulunmuş

15. Hannibal Lecter karakterinin esin kaynağı gerçekte bir katil olan Dr. Alfredo Ballí Treviño olmuş.

Kitabın yazarı Thomas Harris, adamın cezaevinin doktoru olarak orada bulunduğunu düşünmüş fakat Dr. Treviño aslında bir cinayetten tutuklu bulunuyormuş. Dr Treviño, öldürdüğü adamın kanının tamamını akıtmış, adamı dikkatli bir şekilde parçalara ayırmış ve parçaları kutulara koyarak gömmüş.

16. Kötü Ruh filminde yer alan birkaç oyuncu, çekimler sırasında ya da sonrasında trajik bir şekilde hayatlarını kaybetmiş.

İlk filmde ana karakterin ablasını oynayan Dominique Dunne film vizyona girdikten kısa bir süre sonra cinayete kurban gitti.

Küçük kızı oynayan Carol Anne, 12 yaşında kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti. Diğer iki oyuncu da çekimlerden kısa süre sonra öldü.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR