Tv Dizileri Paralı Mı Olacak? Dizilerle İlgili Son Durum Ne?


Özellikle son dönemde geleneksel medyanın bir şekilde dijital medya ile savaştığını görüyoruz ve bu konuda neler yapıldığına şahit oluyoruz. Son dönemlerde gündemde olan bir konu var ve pek çok kişinin aklını karıştırmış durumda. Yeni gündemimiz, tv dizileri paralı mı olacak yoksa limit mi olacak? Gelin konuşalım.

 

Medyanın Patronları Ortak Karar Aldı

Dizi sürelerinin artması ve sürekli yeni dizilerin ekranlarda yer alması, aynı zamanda dijital medyanın da yükselmesi televizyon pastasını ciddi anlamda zora soktu diyebiliriz. Bundan sonra yapılacak olan işlem şu, her kanalda tek bir dizi yayınlanacak ve hepsinin tek bir dizi hakkı olacak.

2019’da çoğu dizi yayından kalkıyor

Yeni güncellemelere göre kanallardaki çoğu dizi  artık yayından kalkıyor. En azından dizi süreleri kısalıyor diyebiliriz bu durum için. Bu durum da pek çok kişiyi yakından ilgilendiren bir durum aslında.

Her kanal ücretli platformunu kullanıyor

Her kanal kendi ücretli platformunu kurmaya başlayacak. Bu sayede bir diziyi izleyen ve seven, o diziyi ve diğer dizileri izlemek için ücret ödemesi gerekecek. Bu sayede tv dünyasındaki gelişmeler daha derli toplu olmuş olacak ve dizi kaliteleri de yükselmiş olacak (diye düşünüyoruz).

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR