TV8 Satıldı Mı?


Acun Ilıcalı’nın televizyon kanalı TV8 satıldı mı? Yaptığı televizyon programlarıyla her kesimi tarafından severek izlenilen Acun Ilıcalı TV8’ı sattı mı?

Türkiye’de televizyonculuk alanının en çok konuşulan isimlerinden birisi olan Acun Ilıcalı, Survivor, Yetenek Sizsiniz Türkiye gibi başarılı programlara imza atmış ve sonrasında MNG Holding’ten TV8’i satın alarak medya patronluğuna geçiş yapmıştı. Ilıcalı’nın yaptığı programlar her ne kadar büyük bir beğeni ile takip edilse de edinilen bilgilere göre TV8 için işler yolunda gitmiyor. 

70 milyon dolar yatırım yaparak satın aldığı TV8’in bir kısmını Doğuş Holding’e satan Acun Ilıcalı gelen son bilgilere göre kanalın gelir – gider dengesini bir süredir sağlayamıyor. Bir süredir TV8’in satışının yapılacağı yönünde haberlerin gelmesiyle birlikte TV8 ile kimlerin ilgilendiği de netleşmeye başladı. 

Acun Ilıcalı’nın TV8 kanalında bulunan hisseleri, Azerbaycanlılar tarafından yönetilen Global Medya Group A.Ş’nin yakın takibine girmiş ve hatta Global Medya Group ile Acun Ilıcalı hisselerin satışı hakkında görüşme dahi gerçekleştirmişti. Ancak görüşmelerin başarılı bir şekilde sonuçlandırılmadığı bilgisi geldi. 

Acun Ilıcalı’nın TV8 hisseleri ile yakından ilgilenen bir diğer şirketin ise Medical Park olduğu iddia edildi. Hatta gelen bilgilere göre anlaşma büyük oranda sağlandı. TV8’in satışının ne zaman gerçekleştirileceği bilinmezken Acun Ilıcalı’nın TV8’de yayınlanan programların yapımcılığını ve sunuculuğunu sürdürmesine kesin gözüyle bakılıyor. 

Ortaya çıkan bu haberlerin ardından açıklama yapan Acun Ilıcalı “Teklifler olduğu doğru ancak sözü edilen yer değil” dedi. 

TV8’in satışının önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR