TYT ve YKS Youtube Kanal Önerileri


TYT ve YKS için Youtube Kanal Önerileri
TYT ve YKS için Youtube Kanal Önerileri

TYT ve YKS İÇİN YOUTUBE KANAL ÖNERİLERİ

İnternetin tüm dünyada hızla yaygınlaşması insanlara birçok anlamda kolaylıklar sağladı. Bunlardan bir diğer kolaylıkta öğrencilerin derslerine çalışması konusu oldu. İnternetin yaygın olmadığı dönemlerde iyi ders çalışabilmek için sınırlı sayıda seçeneğimiz vardı. Örneğin ya dersi derste iyi dinlemek gerekiyordu ya da evde kendi imkanlarınızla çalışıp konuyu anlamaya çalışmanız gerekiyordu. Lakin günümüzde çeşitli video eğitim siteleri ile öğrenciler derslerine rahatça çalışabiliyor. Bu platformlardan biri de youtube oldu. Youtube üzerinden online ders anlatımı yapan oldukça fazla kanal bulunuyor. İşinde uzman ve ön görülü olan öğretmenlerin kurduğu ders anlatım kanalları artık üniversite sınavlarına hazırlanan birçok öğrenci tarafından fazlaca biliniyor. Bizde tyt ve yks için youtube kanal önerileri başlıklı bir liste ile hangi derste hangi hocaların yayın yaptıklarını size sunmak istedik.

TYT ve YKS MATEMATİK KANAL ÖNERİLERİ

Listenin en başında şüphesiz en çok bilinen iki kanaldan Şenol Hoca ve Hocalara Geldik kanalı öne çıkıyor. Bunun dışında Mat Akademi, Sağlam Matematik, Ceyhun Hoca ve Farklı Ders kanalları da matematik alanında iyi bir şekilde ders anlatan kanalların başında geliyor.

TYT ve YKS GEOMETRİ KANAL ÖNERİLERİ

Matematik ile oldukça ilişkili olan Geometri dersi için yine ön plana Şenol Hoca ve Hocalara Geldik kanalı ön plana çıkarken bu kanalların dışında Geomatri, Farklı Ders, Atlas Akademi kanalları listeye adını yazdırmayı başardı.

TYT ve YKS TÜRKÇE KANAL ÖNERİLERİ

Hocalara Geldik birçok alanda uzman hocaları bünyesinde barındıran sanal bir dershane olduğundan tüm derslerin kanal listelerine adını göreceğiz. Hocalara Geldik kanalının dışında Fulya Hoca, Nazmiye Hoca, Harun Ardıç ve Önder Hoca kanalları Türkçe için iyi bir kaynak olarak ortaya çıkıyor.

TYT ve YKS BİYOLOJİ KANAL ÖNERİLERİ

Biyoloji dersinde en eski kanallardan biri olan Selin Hoca ve Bekir Hoca kanalı dışında Hocalara Geldik, Senin Biyolojin, FUNDAmentals Biyoloji kanalları biyolojiyi iyi anlatan kanalların başında yer alıyor.

TYT ve YKS FİZİK KANAL ÖNERİLERİ

Fizik alanında bayağı ünlü olan iki kanal bulunuyor. Bunlardan biri Hocalara Geldik kanalı ile Umut Öncül kanalıdır. Diğer kanallar ise Mehmet Ayber ve Fahri Taban hocaların fizik kanalıdır.

TYT ve YKS KİMYA KANAL ÖNERİLERİ

  • Hocalara Geldik
  • Kimya Öğren
  • Kimya Özel

TYT ve YKS FELSEFE KANAL ÖNERİLERİ

  • Tonguç Akademi
  • Atlas Akademi
  • Açık Lise TV

TYT ve YKS TARİH KANAL ÖNERİLERİ

Tarih konusunda Hocalara Geldik kanalı çok etkin bir rol oynarken bunun dışında OK Tarih kanalı da oldukça başarılı ivmesi ile tarih çalışmak isteyen öğrencilerin yardımına koşuyor.

TYT ve YKS COĞRAFYA KANAL ÖNERİLERİ

Coğrafya alanında bulunan kanal sayısı diğer sözel derslere oranla daha fazla bulunuyor. Her alanda olduğu gibi Hocalara Geldik kanalı burada da ön plana çıkarken diğer ön plana çıkan kanalları ise LCD Eğitim, Fatih Hür, Yavuz Tuna kanalları oluşturuyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR