Uluslararası Öğrenci Kent Rehberi Yarışması


uluslararası öğrenci kent rehberi yarışması

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından, ülkemizde eğitim alan başta Türkiye Burslusu uluslararası öğrenciler olmak üzere tüm uluslararası öğrencilerin oryantasyon ve kültürel adaptasyon süreçlerinin en verimli şekilde geçirilebilmesi amacıyla Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Eskişehir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Kayseri, Samsun, Antalya, Trabzon, Adana, Gaziantep, Mersin ve Erzurum illerini kendi bakış açılarıyla tanıttıkları “Uluslararası Öğrenci Kent Rehberi” konulu bir yarışma düzenlenmektedir.

Uluslararası Öğrenci Kent Rehberi yarışması için, Türkiye’deki üniversitelerde yükseköğrenim gören Türk ve uluslararası öğrenciler yarışmaya katılabilirler. Yarışmaya ekip halinde katılım sağlanması zorunludur. Yarışmaya katılacak ekiplerin en az 3 (üç), en fazla 5 (beş) kişiden oluşması gerekmektedir. Ekiplerde en az 1 (bir) Türkiye Burslusu uluslararası öğrenci olmak üzere, en az 2 (iki) uluslararası öğrenci olması şartı vardır. Başkanlık personeli ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

Uluslararası Öğrenci Kent Rehberi Yarışması için diğer koşullar ise şu şekilde:

Yarışma dili Türkçe’dir.
Yarışmanın son başvuru tarihi  16 Mart 2018’dir
Yarışmaya ilişkin genel esaslar ve başvuru takvimi, Başkanlık ve Türkiye Bursları web sitelerinden ve sosyal medyadan duyurulacaktır.
Eserler aşağıda belirtilen posta adresine gönderilecektir: T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanlığı Oğuzlar Mah. Mevlana Bulvarı No: 145 P.K: 06520 Balgat – ANKARA
Belirtilen tarihten sonra gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Postada yaşanacak gecikmelerden katılımcı sorumludur.
Yarışmaya sadece tek bir şehre yönelik hazırlanıp “Kent Rehberi”niz ile birlikte yarışmaya katılım sağlayabilirsiniz.
Yarışmaya sunulacağınız eser, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış ve hiçbir yarışmaya katılmamış özgün eser olmalıdır.
Ödüller, Başkanlıkça belirlenecek bir tarihte Başkanlık merkez binasında düzenlenecek törenle takdim edilecektir.

Birinciyi 7.500, İkinciye 5.000, Üçüncüye ise 2.500 TL para ödülü verilecektir.

  Üniversite Okumak İçin 5 Sebep


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR