Üniversite Hayatı Boyunca Karşılaşacağınız İnsan Tipleri


üniversite hayatı

Üniversite hayatı, tüm eğitim kurumlarındaki hayatınızın bir karışımıdır. Üniversiteyi kazanan herkes farklı ortamlara girerek farklı insan tiplerini tanırlar. Bazen çok seveceğiniz bazense tahammül edemeyeceğiniz insan tipleriyle karşılaşmak için hazır olmalısınız.

Üniversite hayatı boyunca karşılaşacağınız insan tipleri için birçok sınıflandırma olsa bile, genellikle dikkat çeken ve daha fazla konuşulan öğrenci tipleri farklıdır. İşte üniversite hayatı boyunca karşılaşacağınız o insan tipleri…

  1. Çalışmamasına Rağmen Sınıfı Geçen Öğrenci

Bazı öğrenciler, çok fazla çalışmasa bile sınavdan önce birkaç konuya göz gezdirerek ve dersten kaptığı dipnotlarla sınıfı geçebilir, hatta sizden daha fazla not alabilir. Böyle durumlara hazırlıklı olmalı ve  bu başarıyı nasıl elde ettiklerine dair tüyolar almalısınız.

  1. Topuklu Ayakkabısız Gelmeyen Tiki Öğrenci

Okulu podyum sanan ve oradan evlilik programı stüdyosuna geçiş yapacağı tahmin edilen topuklusuz okula gelmeyen kız tipleri her üniversitede vardır. Yokuş, taş yol dinlemeden onu giyerek daha seksi ve havalı gözüktüğünü zannederek erkeklerin ilgisini çekmeye bayılırlar.

  Üniversite Okurken Yapabileceğin ve Faydalanabileceğin 5 Şey
  1. Notlarını Paylaşmayan, Anti Yardımsever Öğrenci

Bütün bir dönem boyunca derste not tuttuğunu gördüğünüz zeki öğrenciler, sınav zamanı geldiğinde ortadan kaybolur. Telefonlarını açmaz, mesajlara cevap vermez. Cevap verse bile not var mı sorusuna genellikle ‘’bende de yok’’ cevabını verir. Ve maalesef bu tip öğrenciler de her üniversitede vardır.

  1. En Ön Sırada Yerini Kapan İnek Öğrenci

Üniversitenin çok çalışkanları genellikle en ön sıralarda yerini kapar, devamsızlık yapmaz ve dersi pür dikkat dinler. Siz arkalarda mesajlaşırken onlar derse kendilerini kaptırır.

  1. Sınav Zamanı Sabah 5’te Kalkıp Full Makyaj Yapan Öğrenci

Tebrik edilesi ve eli sıkılası bir öğrenci tipidir. Sınav zamanı kadar yoğun bir haftada varını yoğunu ortaya koyup, dersten kalma pahasına dersine bile çalışmaz ama makyajını yapmadan edemez. Neymiş efendim okulun en yakışıklıları sınav zamanı geliyormuş 😀

  1. Aktif ve Başarılı Öğrenciyi Kıskanan Öğrenci

Hem sosyal hayatında aktif, hem derslerinde başarılı öğrenci nadir olsa da üniversitede rastlayabileceğiniz tipler arasındadır. Onların kimseye bir zararı yoktur. Kendi havalarında hem eğlenmeyi hem derslerini idare etmeyi bilirler. Fakat bu tipleri kıskanan ve sürekli kendini onlarla yarış haline sokan tipler de yok değildir. İçten içe kıskanır, ve başarılarını takdir etmezler.

  Üniversite Öğrencilerinin Bitmesini ve Bitmemesini İstediği 7 Şey


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR