Üniversite Kariyerinde Çok Önemli 7 Adım


 

 

Oluşturacağınız kariyer yolunda üniversite son adım olmakla birlikte en önemli adımınızı da oluşturmaktadır. Bu noktada yapılacak olan tercih esnasında üniversitenin öğrencilerine sunduğu imkanlar, olanaklar ve fırsatlar oldukça önemli bir noktada bulunmaktadır. Bunun yanı sıra üniversiteye ulaşım ve üniversitenin çevresi de dikkat edilmesi noktalar arasındadır.


Önemli noktalardan bir tanesi tabi ki ulaşım. Üniversiteye olan ulaşım seçeneğinin fazla olması öğrencilerin kariyerlerini şekillendirebilecekleri bu adımda onlara oldukça yardımcı olacaktır ve ulaşıma fazla zaman harcamalarını engelleyecektir. Aynı zamanda üniversitenin bulunduğu yerin merkezi olması öğrencileri yapabilecekleri aktiviteler bakımından da fazlaca alternatif sunacak ve öğrencilerin birbirleri ile vakit geçirerek sosyalleşmesini sağlayacaktır.


Üniversite hayatı boyunca öğrenciler aldıkları eğitimler sayesinde iş hayatları boyunca karşılaşacakları problemleri çözmek adına çözümler üretecek ve başarılı bir kariyer için çaba harcayacaklardır. Bu noktada üniversite hayatlarında eğitim alacakları akademisyenler oldukça önemliyken aldıkları eğitimlerin teoride kalmaması da oldukça önemlidir. Hem tecrübeli akademisyenler hem de öğrenilen teorik bilgileri pratiğe dönüştürme imkanları öğrencilerin üniversite hayatlarını güçlü bir biçimde tamamlamalarına yardımcı olacaktır.

Üniversite hayatları boyunca öğrenciler spor, kültür ve sanat alanlarında birçok aktiviteye katılıyor ve derslerinin yanı sıra bu tür aktiviteler ile üniversite hayatlarını daha da renklendiriyor. Bu nedenle de tercih edilen üniversiteler de spor, kültür-sanat ve sosyal aktivitelere verilen öneme dikkat edilmesi gerekmekte.


Öğrenciler yoğun tempo esnasında psikolojik ve bedensel yorgunluğa düşebilmekte ve sağlıkları ile ilgili sorunlar yaşayabilmektedir. Bu konuda tercih edilen üniversitenin öğrencilerin sağlığına verdiği değer dikkat edilmesi gerek noktalardan birisidir.


Üniversiteye giden her öğrenci üniversite hayatının bir döneminde Erasmus ile yurt dışı eğitim fırsatlarını değerlendirmek ve yeni tecrübeler kazanmak amacında oluyorlar. Bu noktada tercih edilen üniversitenin sunmuş olduğu yurt dışı olanakları da üniversite hayatı boyunca öğrenciler için iyi birer fırsat oluşturmaktadır.


İşte tam da bu noktada Doğuş Üniversitesi yurt içi ve yurt dışı eğitim imkanları, bulunduğu konumun getirmiş olduğu ulaşım imkanları ve eğitim süresince tecrübeli akademisyenleri ile öğrencilerine yardımcı olmaya çalışıyor. Bunun yanında spor, kültür-sanat gibi aktiviteler ile de öğrencilerine çeşitli fırsatlar sunuyor. Öğrencilerinin kariyer planı oluşturmalarına da yardımcı olan Doğuş Üniversitesi eğitim öğrencilerine “Burası Senin Doğuşun” diyerek iyi bir eğitim dönemi geçirmeleri için her türlü zemini hazırlıyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı