Üniversite Kazanmak İçin Çekilen 6 Çile


üniversite kazanmak için

Lise ite kaka bitti. Sırada üniversite sınavı var. Ygs, Lys derken stresin dibine vurduğunuz günler, sizi bazı durumlara maruz bırakabilir. Üniversite kazanmak için, kendinizi odalara kapatır, test kitaplarıyla kanka olursunuz.  Ve bu durum gün geçtikçe bir çile haline dönüşebilir.

Üniversite kazanmak için kendinizi farklı bir dünyada bulabilir, o dünyanın yeniliklerine kendinizi alıştırmakta zorluk çekebilirsiniz. İşte üniversiteye hazırlanmış kişilerin çektiği 6 çile…

Ev ve Dershane Arasında Mekik Dokursun

Üniversiteye hazırlananların çoğu dershaneye giderek genellikle tek sosyal aktivitelerini test çözerek geçiriyor. Eğer lise okuduğun dönemde üniversiteye hazırlanıyorsan bu mekik ikilisine okulu da ekleyebiliriz. Bu yoğunluktan çevredeki diğer insanları, ilçeleri, cafeleri bir anda unutursun.

Maratona Katılacakmış Gibi Hazırlanırsın

Kurs, dershane, özel ders, etüt , soru çözümleri derken kendini bir deha gibi hissedebilir, maratona katılacakmışçasına hazırlandığını düşünebilirsin. Unutma, bu da senin hayat maratonun! Fakat arada sosyal aktiviteler yapmayı da ihmal etme.

  Üniversite Bittiğinde Bunları Çok Özleyeceksiniz!

Vicdan Azabı Çekersin

Fazladan verdiğin mola, ders çalışmadığın bir gün, cafede oturduğun ekstra 15 dakika bunların hepsi senin vicdan azabı çekmene neden olur. Test çözmek ya da konu tekrar etmek yerine boşa zaman geçirdiğinde pişmanlık duyarsın.

Kilo Alırsın

Ders çalıştığın ve bazen gecelere kadar oturduğun için annen sürekli odana yiyecek taşır. Eskisi gibi hareketli olmadığın için ve sürekli masa başında oturduğun için ne yazık ki şişmeye başlarsın.

Ailenizden Azar Yersiniz

Tüm gününüzü ders çalışarak ve test çözerek geçirdikten sonra tam da bir molaya ihtiyaç duyduğunuzda ve kendinize zaman ayırmaya karar verdiğinizde annenizin ya da babanızın sizi televizyon izlerken ya da telefonla uğraşırken gördüğünde ‘’yine mi boş boş oturuyorsun, kim girecek bu sınava’’ laflarını duyarak azar yersiniz.

  Üniversite Öğrencilerinin Bitmesini ve Bitmemesini İstediği 7 Şey

Arkadaşlarınızın Snaplerine Bakarak Üzülürsünüz

Sınav derdi olmayan ya da çoktan üniversite hayatına geçiş yapmış arkadaşlarınızın her gün başka bir yerde eğlencenin dibine vurduğu , bunları yaparken de videolarını fotoğraflarını sosyal medyaya koyduğu günlerde o snapleri sadece izleyip , ben de orada olmalıydım diyerek üzülürsünüz. Ama unutmamalısınız ki sınava hazırlandığınız süre zarfında ne kadar hayattan soyutlandıysanız bile üniversiteyi kazandığınız zaman bu günlerin acısını çıkarabilirsiniz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR