Üniversite Öğrencileri İçin Uygun Makyaj Nasıl Olmalıdır?


üniversite öğrencileri için uygun makyaj

Öncelikle üniversiteye giderken yapılan makyaj hem pratik hem de hafif olmalıdır. Abartılı gece makyajlarından kaçınmalı, çekici olmak için daha sade ve hoş gözüken makyajlar yapmalısınız. Bu yazımızda sizlere üniversite öğrencileri için uygun makyaj tüyolarından bahsedeceğiz.

Üniversite öğrencileri için uygun makyaj yapımı, ortama ve kıyafetinize göre değişiklik gösterebilir. Fakat derse giderken yapılan makyajın olması gereken belirli çerçeveleri de vardır.

1-Fondöten Nasıl Sürülmeli?

Fondöten kullanıyorsanız, ürünü ince tabaka halinde yüzünüzde kalıntılar kalmayacak şekilde kullanmalısınız. Ama öncelikle kullandığınız fondötenin ten renginize uyumlu olması gerekiyor. Ayrıca boynunuza da uygulamayı unutmamalısınız. Yine de daha doğal bir görünüm elde etmek ve yüzünüzdeki renk eşitliğini sağlamak istiyorsanız fondöten yerine BB krem de tercih edebilirsiniz.

üniversite öğrencileri için uygun makyaj

2-Hangi Ton Far Kullanılmalı?

Far, genellikle gece makyajlarında gölgeli bir şekilde kullanabileceğiniz, gözlerinizi belirginleştiren ve makyajınıza hava katan bir üründür. Fakat günlük kullanımda yani derse giderken nude renkler ile sade bir makyaj elde edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus abartıya kaçmamaktır.

3-Eyeliner ve Rimel

Kuyruklu eyelinerlar ne kadar moda olsa bile, kampüsteki derse giderken bu tarz bir makyaj tercih etmeniz, biraz abartıya kaçabilir. Sadelikten yanaysanız kat kat sürmediğiniz bir rimel işinizi görebilir. Ama illa eyeliner kullanmak istiyorsanız, ince bir eyeliner çekebilirsiniz. Fakat eyeliner ile rimeli birlikte kullanacaksanız far sürmemenizi öneririz. Rimeli tek başına kullanırsanız hafif tonlarda far uygulayabilirsiniz.

4-Allığı Nasıl Sürmelisin?

Açık tenli iseniz şeftali, pembe tonlarında; esmer iseniz gül kurusu ya da kahve alt tonlu allıklarla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

5-Ruj Seçimini Nasıl Yapmalısınız?

Ruj seçiminde de çok fazla abartıya kaçmamalısınız. Fakat gözlerinizde çok hafif bir makyaj kullandıysanız, bordo veya koyu tonlarda ruj sürmenizde çok fazla sakınca yoktur. Ancak göz makyajınızda eyeliner, far gibi ürünler kullandıysanız daha nude ve dudak tonlarında bir ruj kullanmalısınız.

Genel olarak okula giderken makyaj malzemelerini nasıl kullanarak makyaj yapmanız gerektiğinden bahsettik. Bunların dışında tüyolar vermemiz gerekirse, fondöten kullanmadan önce nemlendirici krem kullanmanızı önerebiliriz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR