Üniversite Öğrencileri Kitap Okuma Etkinliği Düzenledi!


Bayburt Üniversitesi’nin öğrencileri,kampüslerinde kitap okuma etkinliği düzenledi. Öğrencilerin,  kitap okuma alışkanlığına dikkat çekmek amacıyla düzenledikleri etkinlik büyük ilgi gördü.

Bayburt Üniversitesi öğrencilerinin düzenlediği kitap okuma etkinliğinin asıl amacı kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmaktı. Öğrenciler ve akademisyenler kampüste yaklaşık 1 saat boyunca kitap okudu.

Öğrencilerin sanat,edebiyat ve kültür alanında çıkardıkları ‘’Mürekkep Lekesi’’ dergisinde yayımlanan etkinlik, Bayburt Üniversitesi’nin Dede Korkut  Kampüsü’nde yaptı.

Mürekkep Lekesi dergisinin editörlerinden olan Aykut Palabıyık,  derginin ilk öğrenci dergisi olduğunu vurguladı. Derginin üç ayda bir çıktığını da ekledi.

Kitap okumamanın büyük bir eksik olduğunu dile getiren Palabıyık, bu durumun üniversite öğrencilerinin çok büyük eksikliği olduğunu söyledi. Ayrıca bu etkinliği yapmalarındaki amacın kitap okuma bilincine sahip olanlar ile olmayanları bir araya getirerek , kitap bilinci olmayan arkadaşlarının eksikliklerini gidermek olduğunu belirtti.

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR