Üniversite Öğrencisi Olduğunu Kanıtlayan 5 Ayrıntı


üniversite öğrencisi

Üniversitede okuyor olmak, birçok deneyimi yaşadığın ve yaşayacağın anlamına gelir. Üniversite öğrencisi olduğunun bazı göstergeleri vardır. Yani her üniversite öğrencisinin en az bir kere yaşadığı ya da gördüğü , hiçbir yerde yaşayamayacağı türde deneyimler…

Üniversite öğrencisi olduğunu gösteren birçok item vardır. Bunlardan en popülerleri ve deneyimlediğine emin olduğumuz o itemleri yazdık. Bakalım sen ne kadar gerçek bir üniversite öğrencisisin?

1-Karton Bardak

Üniversite öğrencisi olmak, bu karton bardaklarla sürekli haşır neşir olmak demektir. Okulun kafe ya da kantininden aldığın çayı ve kahveyi bu bardaktan içiyor olmak üniversite öğrencisi olduğunu gösteren en büyük itemlerden biri. Öğrenci evinde ya da yurtta kalıyorsan, bu bardakları orada görmek de mümkündür. Bulaşık derdi öğrencilerin en büyük sıkıntısı olduğu için, içecekleri bu bardakla içmeyi tercih ederler.

üniversite öğrencisi

2-Kampüsteki Çimler

Üniversite okuduğunun en büyük kanıtı en az bir kez kampüste bulunan  çimlerde oturmaktır. Hatta güneşli havalarda, oturacak yer bile bulamamaktır. Birde çimlerde otururken arkadaşlarınla çektirdiğin bir fotoğrafın varsa sen tam bir üniversitelisin!

  Üniversite Okurken Yapabileceğin ve Faydalanabileceğin 5 Şey

3-Fotokopi Kuyruğu

Vize final haftasında not almak ve fotokopi çektirmek için girdiğin pide kuyruğundan bile uzun kuyruklar, üniversite hayatının en keyifsiz hali olsa bile ileride bu günleri çok özleyeceğini söyleyebiliriz. Eğer üniversite öğrencisiysen notlarını fotokopiciden alırken, fotokopicilik işinin ne kadar karlı bir iş olduğunu hatta öğrenciliği bırakıp böyle bir girişim yapıp yapmayı bile düşünmüşsündür.

üniversite öğrencisi

4-Koca Amfiler

Lisede o daracık küçük sınıflardan sonra devasa amfilerde oturuyor olman sanırım üniversite okuduğunun en büyük göstergesi. Sınıf o kadar kalabalıktır ki son sene bile hala tanışmadığın insanlar mutlaka çıkacaktır. En zoru da o kocaman amfilerde, kalabalık bir kitle karşısına yapacağın sunumdur. Üniversiteli olmak bu heyecanları ve stresi yenip kocaman amfilerde sunum yapabilmektir.

5-Kütüphane

Üniversite öğrencisiysen mutlaka yolun bir kez kütüphaneye düşmüştür. Özellikle vize final haftası oturacak yer bulamadığın da olmuş olabilir. Genellikle ders çalışmaya, ya da bir kitap aramaya kütüphaneye gitmek, üniversite yıllarının sana vermiş olduğu bir şanstır. Üniversite okuyan bir öğrenciysen kütüphane senin için bir nimettir.

  Üniversite Hayatı Boyunca Karşılaşacağınız İnsan Tipleri


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR