Üniversite Okurken Uygulamanız Gereken 6 Şey


üniversite okurken uygulamanız gereken

Yoğun çabalarla kazandığınız üniversite sınavından sonra, çok farklı bir öğrenci ortamı sizi bekliyor olacak. Fakat üniversite okurken uygulamanız gereken ve kazanmak zorunda olduğunuz bazı şeyler vardır. Üniversite yıllarında bunların farkına varmak ne kadar zor olsa bile uygulamanız için kolay ve ileride işinize yarayacak birçok başlangıç noktası vardır.

Üniversite okurken uygulamanız gereken 6 şey…

Harekete Geçin

Okul başladıktan sonra iş aramaya başlarsanız zaman geçecek, okul başladıktan sonra yurt dışı okulları araştırmaya başlarsanız bir sene gecikmiş olacaksınız, okul başladıktan sonra ne yapmak istiyorsanız, okul zamanında başlayabilirsiniz.

İngilizcenizi İyileştirin

Yeni teknolojileri takip etmek ve başkalarının neler yaptığını öğrenmek için başka bir dile ihtiyacınız var. Biz Dışarıda ki %99’u takip etmek için ortak dil olan İngilizcenizi geliştirin.  Ana diliniz gibi yazıp, okumaya , anlamaya ve konuşmaya çalışın. İş hayatına başladığınızda yabancı dilin çok büyük bir etkiye sahip olduğunu göreceksiniz. Hem işe alınırken hem de statünüzü yükseltirken en büyük yardımcınız İngilizce olacak.

İlgi Alanlarınızı Belirleyin

 Okul sırasında ilgilendiğiniz alanda düzenli bilgi sağlayan, bir arayan gelen kulüpleri, grupları bulun ve onların aktivitelerine katılın. Üniversite kulüpleri bakılacak ilk yer olabilir. Üniversite dışında ise bu konuda gerekiyorsa internetten yararlanın. İlgi alanınızı temsil eden uluslararası kulüpleri incelemeyi unutmayın. İlgili gruplara  katılım için bilgim yetmez demeyin, bir yerden başlayın.

Yurt Dışı Kaynakları Takip Edin

 Okuduğunuz bölüm ile ilgili yurt dışı kaynaklarını takip etmelisiniz. Böylece kendinizi ve mesleki eğilimlerinizi daha fazla geliştirebilir, yükselen teknoloji ile kariyerinize daha uyumlu adımlar atabilirsiniz. Ayrıca vizyon kazanmanız için de önemli bir adım olabilir.

Yazın

En iyi öğrenme yöntemlerinden biri de başkalarına öğretmektir. Bunun için kendi öğrendiklerinizden başkalarının da faydalanması için blog oluşturun, yazı yazın. Aynı anda sinerji yaratmak için İngilizce yazabilirsiniz. Bir sonraki adımda da yazılarınızı yurt dışı kaynaklı dergi, bloglara yollayabilirsiniz.

Çalışın

 Mümkünse kendi alanınızda çalışın. İlla büyük firmalarda çalışmanız gerekmez. Staj yapabilir, öğrendiğiniz teorik bilgileri pratiğe dökerek uygulama alanında kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu, hem iş hayatını deneyimleyerek tecrübe edinmenizi hem de ileride yapacağınız iş için fikir sahibi olmanızı sağlar.

  Üniversite Okumak İçin 5 Sebep


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR