Üniversite Okurken Yapabileceğin ve Faydalanabileceğin 5 Şey


üniversite okurken

Üniversite hayatı, hiçbir zaman unutamayacağın ve günlerini en dolu geçireceğin günlerle çevrili yıllardır. Üniversite bittiğinde bazı şeyler eskisi gibi olmayacağı için, iş hayatına başladığın zaman çok fazla fırsat bulamayacağın ve üniversite okurken yapılacak birçok şey vardır.

Üniversite okurken yapılacak birçok şeyi, mezun olup iş hayatına atıldığında yapamayabilirsin. Bu yüzden senin için üniversitenin tadını çıkarabileceğin ve tam da bu yaşlarda yapman gerekenleri listeledik.

Saat Sınırı Olmadan Doyasıya Eğlenmek

Üniversite okurken, çok büyük sorumlulukların olmadığı ve her ertesi gün sabah erken kalkma zorunluluğun olmadığı için arkadaşlarınla doyasıya eğlenebilirsin. Özel bir güne, doğum gününe ya da bir kutlamaya gerek kalmaksızın eğlencenin dibine vurma olayını sadece üniversitedeyken yapabilirsin. İş hayatında bu gibi eğlenceleri nadir yapabileceğini unutmadan bıkana kadar eğlenmelisin. Zira iş hayatı yoğunluğundan buna vaktin olmayabilir.

Öğrenci İndirimlerinden Faydalanmak

Kafede, sinemada, otobüslerde, alışveriş yaparken öğrenci olduğun için bazı indirimlerden faydalanabilirsin. Fakat mezun olup iş hayatına başladığında artık öğrenci sıfatını da üzerinden attığın için bu indirimlerden faydalanamazsın.

  Üniversite Öğrencilerinin Bitmesini ve Bitmemesini İstediği 7 Şey

Erasmus’la Başka Bir Ülkeye Gitmek

Üniversite’de bir bölüm okuyorsun ve yıllarca başka bir ülke görme hayalin vardı. Okulunun erasmus antlaşması varsa okulda gireceğin dil sınavından güzel bir puan alıp valizini toplayıp 1 dönem ya da 2 dönem boyunca yurt dışında okuyarak hayatına yeni kültürler katarak bambaşka bir vizyona sahip olabilirsin.

Work&Travel Yapmak

Üniversite yıllarının sana verdiği en büyük avantaj, başka ülkelere gidebilmektir. Öğrenciyken yapabileceğin Work&Travel programı ile yaz tatilini Amerika’da geçirebilir, bir yandan para kazanırken bir yandan da yabancı dil öğrenebilirsin. Bu hayatın için bambaşka bir deneyim olabilir.

  Üniversitelilerin Hayatını Kolaylaştıran Online Uygulamalar

Okul Kulüplerinde Sosyalleşmek

Okul kulüpleri, üniversiteye gittiğiniz ilk günden itibaren sizin ilgi duyduğunuz alanlarda çalışmalar yapmanıza hatta hobi arkadaşları edinip sosyalleşmenize yardımcı olur. Bu hizmeti ücretsiz ve dolu dolu alabileceğiniz tek yer ne yazık ki üniversitedir. Mezun olup iş hayatına atıldıktan sonra hobilerinizi yapmak için yazıldığınız ve bir sürü para harcadığınız o kurslar bu kulüplerin tadını vermez.

Üniversite yıllarınızın kıymetini bilip, avantaj ve fırsatlardan bol bol faydalanmanız dileğiyle…

 

 

 

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR