Üniversiteler KPSS İle Hemşire Alımı Yapıyor!


Devlet Personel Başkanlığı, Devlet Üniversitelerinin, bünyelerine sözleşmeli olarak hemşire alımı gerçekleştireceklerini bildirdi. Yayımlanan ilanlara göre üniversitelerdeki eksikliği karşılamak amacıyla 1165 hemşire alımı yapılıyor. Hangi üniversitelerin hemşire ihtiyacı var? Başvuru şartları neler? İşte tüm detaylar…

HEMŞİRE ALACAK ÜNİVERSİTELER

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre Fırat üniversitesi 54, Uludağ üniversitesi 149, Necmettin Erbakan üniversitesi 165, Andana Menderes Üniversitesi 70, Bozok Üniversitesi 64, İnönü üniversitesi 130, Mersin üniversitesi 153, Cumhuriyet Üniversitesi 100, Ankara Üniversitesi 164, Kırıkkale Üniversitesi 40 ve Selçuk Üniversitesi 75 olmak üzere toplamda 1165 hemşire alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

Üniversiteler bünyelerine alacakları hemşireler için bazı şartlar koşmaktadır. Adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Önlisans ya da Lisans mezunu da olabilirler. Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) B Grubu puan durumuna göre puan almış olmaları şarttır.

657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 18 yaşını bitirmiş olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Sağlık Meslek Liselerinin, 2 yıllık ya da 4 yıllık fakültelerin hemşirelik bölümünden mezun olması gerekmektedir.

GEREKLİ BELGELER

Her okulun ilanı farklı günlerde yayımlanmıştır. Başvuru tarihleri ise ilan yayımlandıktan 15 gün içerisindedir. Hemşire alımı yapan okulların başvuru tarihleri için kendi sayfalarına girebilirsiniz.

Adaylar, öğrenim belgesi, başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokobisi, KPSS sonuç belgesi ile başvurularını şahsen yapmalıdır.

 

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR