Üniversitelerle İlgili Tasarı Kabul Edildi!


kanun tasarısı

Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı konusu, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda , görüşüldü. Kabul edilen tasarıyla birlikte 20 üniversitenin kurulacağı açıklanırken, bazı üniversitelerin isimlerinin değişeceği de eklendi.

KANUN TASARISI KABUL EDİLDİ

TBMM Milli Eğitim Komisyonunda  görüşülen tasarıya Anadolu Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ile Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin de eklenmesi önerildi. Dördü vakıf olmak üzere 20 yeni üniversite kurulmasını öngören tasarı kanunu kabul edildi.

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul edilen, 20 yeni üniversite kurulmasını öngören ve bunlardan 4’ünün vakıf üniversitesi olacağını bildiren tasarıda , içinde İstanbul, Gazi, Anadolu, Karadeniz Teknik, İnönü, Selçuk, Erciyes üniversitelerinin de bulunduğu bazı üniversitelerin bölümleri yeni kurulacak üniversitelere bağlanacak.

Bölünen üniversitelerle bazı üniversitelerin kurulması planlanıyor. Bu üniversiteler,  Eskişehir Teknik Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak planlanıyor. Gazi Üniversitesi’nde bölünmesi planlanan ve kurulacak yeni üniversiteye alınacak olan tıp, eczacılık, diş hekimliği gibi bölümlerin Gazi Üniversitesi’nde kalmasına karar verildi.

 

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı