Üniversiteliler Derslerini Açık Havada İşledi!


Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) öğrencileri kampüslerindeki amfitiyatroda ders işlediler.

ADÜ, İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 3’üncü sınıf öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’ın verdiği tavsiye sayesinde açık havada ders yapmaya başladı. Prof. Dr. Bircan, Öğrencilere içeride 45 dakika ders anlatma modelinden kurtulmak gerektiğini söyledi.

17 Nisan 2018 tarihinde başlayan amfitiyatroda işlenen dersler öğrencileri motive etti. 27 Nisan 2018’e kadar süreceği söylenen farklı ders ortamının fikir babası Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, öğrenciler için sürekli dekanlarla ve hocalarla görüştüğünü belirterek, derslerin değişik ortamlarda bir kalıba sığdırılmadan yapılması gerektiği öne sürdü.  Yeni eğitim ve öğrenim modelleri uygulayabilmek , değişen çağa ayak uydurmak ve kalıplardan kurtulmak gerektiğini de ekledi. Bircan, gün geçtikçe birçok ders metodunun ortaya çıktığını ve eski der metodlarının ortadan yavaş yavaş kalktığını söyleyerek, yeni ders modelleri ve fikirleri hakkında çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Adnan Menderes Üniversitesi’nin her fakültesinde ve bölümünde bu ders metodlarını yaygınlaştırmak istediklerini de belirtti.
Öğrencilerden Onur Yeşildal, dersleri dışarıda işlemenin daha zevkli olduğunu, sınıflarda bunaldıklarını ve kapalı alanlarda sıkılıp uykularının geldiğini söyledi.

ADÜ, İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 3’üncü sınıf öğrencilerinden Neslihan Özcan ise rektörlerinin dersleri amfitiyatroda işleme fikrini verdiğini dile getirerek, dışarıda ders yapmanın çok keyifli ve daha iç açıcı olduğunu açıkladı.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı