Üniversiteliler Omurilik Felçliler İçin Koştu!


Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencileri omurilik felcine farkındalık yaratmak adına bir sosyal sorumluluk projesi düzenledi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ndeki öğrenciler, omurilik felcine dikkat çekmek için bir koştu etkinliği yaptılar. 40 öğrencinin düzenlediği bu organizasyon büyük oranda dikkat çekti.
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi içerisindeki Bilecik Belediyesi Öğrenci Otağı’nda başlayan koşu 1 kilometrelik yarışın ardından bitti. Şeyh Edebali Üniversitesi Dağcılık Kulübü ve marka işbirliğinde düzenlenen koşuda öğrencilere sponsor firma içecek dağıttı.

Öğrencilerin asıl amacı omurilik felci olan ve koşamayan insanlar için farkındalık yaratmaktı. Yarışmayı kazanan kişi Şeyh Edebali Üniversitesi Dağcılık Kulübü Başkanı Kerem Kökdamar oldu. Yaptığı açıklamada, bu etkinliği düzenlemedeki amaçlarının omurilik zedelenmelerinden dolayı koşamayan insanlara farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Kerem, katılan ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Yarışmaya daha doğrusu bu sosyal sorumluluk projesine sponsor olan içecek firmasının yetkilisi Fatih Saruhan ise omurilik felcine karşı farkındalık oluşturmak istediklerini ve hastalığın ilerlemesini engellemek adına kurulmuş bir vakıfla iş birliği içerisinde olduklarını dile getirdi. Bu koşunun İzmir’de düzenlenecek koşunun bir küçüğü olarak adlandırıldı. İzmir’deki koşu 6 Mayıs’ta gerçekleşecek.
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde eğitimine devam eden Melike Güntepe, yapılan bu etkinliğin bu zamana kadar yapılan en güzel etkinlik olduğunu ve etkinliği çok beğendiğini dile getirdi.

Üniversite öğrencilerinden Seda Karataş ise yaptığı açıklamada, etkinliğin çok güzel ve etkili olduğunu söyleyerek devamının gelmesini istediğini belirtti.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı