Üniversitelilerin bir kere bile olsa deneyimlemeleri gereken 9 şey!


Üniversitelilerin lise yıllarından beri gerçekleştirmek istedikleri bin bir hayali olur. Ancak büyük bir çoğunluğu bu hayallerini gerçekleştirememektedir. Gerek imkansızlıklar gerekse üşengeçlikten ötürü yapılamayan ama sadece üniversitedeyken yapılması ayrı bir tatlı olan şeyleri sizler için derledik!

Öğrenci evinde yaşamak ya da en azından bir gece de olsa konaklamak!

Herkesin öğrenci evinde yaşama gibi bir şansı yok. Ancak, yurtlarda kalan öğrenciler en azından bir kere de olsa arkadaşlarının öğrenci evinde sabahlayabilir! Gırgır, şamata, yiyip içip eğlenip dedikodunun dibine vurun!

Ev ya da yurt dışında bir yerde sabahlamak!

Güvenli olduğu takdirde arkadaşlarınızla sokakta, barda sabahlayabilirsiniz. Bunlar size hiç uymuyorsa kütüphanede sabahlayın. Sabaha kadar ders çalışmak zorunda değilsiniz. Arkadaşlarınızla bir şeyler yiyip içip sohbet ede ede sabahı bulursunuz!

Gezin!

Yaşadığınız şehrin altını üstüne getirin. Siz orayı uzun bir çalışma temposundan sonra kazandınız. Vize ve finallerinize çalışmaktan daha fazlasını gezmeye ayırın. O şehir yetmedi, komşu şehirleri de mutlaka gezin!

Ama çalışın da!

Vakti gelince sınavlara da çalışmak önemli tabii… Derslerden kalmamaya çalışın. Özellikle son sınıflarda deli gibi pişman olacaksınız.

Bütünlemeye kalın!

Pek iyi bir tavsiye gibi görünmüyor. Zaten biz size demesek de siz muhakkak bir büt’ün tadına varacaksınız. En azından yazın değil, kışın kalın ki daha az küfredersiniz 😊

Part time işte çalışın!

Bunu bir zorunluluk olmasa da muhakkak deneyin. Kafe ya da barda çalışmak, hosteslik yapmak, günlük işlerde çalışmak normal hayatta görmeyeceğiniz yerleri tanımanızı sağlar. Harçlığa ek olarak ekstradan para kazanmanın kimseye bir zararı yok :)))

Bir ev partisine katılın!

Kalabalık olması daha iyi olur. Herhangi bir endişeniz olmadan onlarca dans eden insan arasında istediğiniz kadar eğlenebilirsiniz.

Erasmus yapın!

Belki herkes yapamayacak ama imkânı olanlar mutlaka yapsın. Geçmiş yıllarda erasmus yapanların deneyimlerinden de muhakkak faydalanın.

Tiyatro, sinema, konser deneyimleri yaşamadan sakın dönmeyin!

Tiyatro hem ucuz hem de memnun ayrılacağınız bir yer. Değişik türde müzik konserlerine gidin. Kendi okulunuzun tiyatro kulübünü takip edin. Çok güzel işler çıkardıklarını göreceksiniz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR