Üniversitelilerin Hayatını Kolaylaştıran Online Uygulamalar


üniversitelilerin hayatını kolaylaştıran online uygulamalar

İnsanlar, sorumlulukları artıkça ve giderek yoğun bir tempoda hayat sürmeye başladıkça bazı desteklere ihtiyaç duyarlar. Giderek dijitalleşmeye başlayan dünyada en büyük destek internet ve online uygulamalar olmaya devam ediyor. Özellikle üniversitelilerin hayatını kolaylaştıran online uygulamalar vardır.

Üniversitelilerin hayatını kolaylaştıran online uygulamalar vardır. Bu uygulamalar öğrencilerin sorumluluklarına daha çok sahip çıkmalarını, geçen zaman içerisinde yapacağı ödevi ya da olacağı bir sınavı unutmasını en aza indirmelerini sağlamaktadır.

Any.do

Vizeler, finaller ,  alınacak kitap listeleri,  yapılacak ödevler derken aklınız karışıyor ve işleriniz aksıyorsa bu uygulama sizin kurtarıcınız olabilir. Yapacağınız işleri organize etmenizde size yardımcı olacak bu uygulama ile hiçbir karışıklık yaşamadan ve yapacaklarınızı unutmadan planlı bir şekilde çalışabilirsiniz. Diğer cihazlarla senkronize edilebilme özelliği sayesinde de birçok yerden erişim sağlayabilir,  sizin için öncelikli işleri belirleyebilirsiniz.

Dropbox

Dropbox sayesinde notlarınız, yaptığınız ödevler ve projeler güven altında. İstediğiniz zaman istediğiniz yerde ulaşabileceğiniz, video,fotoğraf, yazılı metin gibi her çeşit belgeyi saklayabileceğiniz bu uygulama için sadece internet bağlantısı yeterlidir.

Scribd

Dünyanın en büyük online kütüphanesi olan Scribd, tüm öğrencilere online kaynak sağlamaktadır. Ödeviniz ya da projeniz için gerekli bir kitap arıyorsanız bu uygulamadan zahmetsizce o notlara erişebilir, hatta ve hatta  arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

CliffsNotes

Özellikle edebiyat bölümünde okuyan öğrenciler için kullanışlı olan CliffsNotes, okuduğunuz kitaplardaki karakter, tema ve kurgularla ilgili bilgiler sağlıyor ve ayrıca kitapların özetlerine de yer veriyor. Aynı zamanda sesli özelliği de bulunan uygulama, edebiyat sınavlarına hazırlananlar için birebir.

iTunes U

iTunes U, Apple kullanan kişilere özel dünya genelindeki birçok üniversiteden online ve ücretsiz ders almanızı sağlayan bir uygulamadır. Derslerinize katkıda bulunmak, farklı kültürlere entegre olmak ve bilgilerinizi pekiştirmek amaçlı bu uygulamayı kullanabilir, anlamadığınız bir konu varsa o konuyu tekrar edebilirsiniz.

SelfControl

Üniversitelilerin hayatını kolaylaştıran online uygulama içlerinden bir diğeri ise SelfControl’dür. Ders çalışırken, sınava hazırlanırken ya da önemli bir proje yaparken aklınız sürekli telefonunuza takılıyorsa, dikkatinizi gelen bildirimler bozuyorsa ve telefonunuzdan kopamıyorsanız  bu uygulama belirli bir süre boyunca internet erişiminizi kısıtlayarak dersinize konsantre olmanızı sağlıyor.

Duolingo

Artık en az bir yabancı dilin zorunlu hale geldiği çalışma hayatı için, şimdiden kendini geliştirmek ve dil konusunda yetiştirmek isteyenler bu uygulama ile dil seviyelerini geliştirebilir ve yeni kelimeler öğrenebilir hale geliyorlar.

Venmo

Bu uygulama ile banka hesabınızı cep telefonunuza bağlayarak para transferlerinizi, fatura ve borç ödemelerinizi kolaylıkla yaparak zamandan kazanabilirsiniz. Özellikle şehir dışında okuyan bir öğrenciyseniz, ailenizle yapacağınız para transferleri için ideal bir uygulama olabilir.

Mint.com

Özellikle üniversitedeyken paranızı ne kadar harcadığınızı ve neye harcadığınızı bilmekte güçlük çekersiniz. Bu uygulama paranızı nereye harcadığınızı görmeniz ve bütçenizi daha dengeli ve kontrollü kullanmanız için muhteşem bir yöntemdir. Bu bütçe denkleştirme uygulaması sayesinde harcamaları kategorize ederek daha az para harcayabilir, birikim yapmak için fırsatlar yaratabilirsiniz.

Obilet.com

Üniversite öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden bir tanesi de seyahat etmek oluyor. Genelde evinden memleketinden uzakta okuyan öğrenciler, tatillerde, final-vize sonrasında aileleriyle özlem gidermeye memleketine dönüyor. Bunun dışında da boş zamanlarını ülkenin ve dünyanın çeşitli yerlerini gezerek değerlendiren öğrenci sayısı da az değil. Durum böyle olunca farklı firmaların otobüs ve uçak biletlerini bir araya toplayan obilet.com öğrencilerin uygun bilet bulmasında çok büyük fayda sağlıyor.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR