Üniversitelilerin yaşadığı ya da ilerde yaşayacağı 7 olay!


Üniversite yılları üniversitelilerin büyük hayallerle beklediği ve kişinin üzerinde iyi ya da kötü kalıcı etkiler bırakan bir dönemdir. Derslerle boğuşurken bir yandan çalkantılı aşk hayatları yaşamak, aldatmak-aldatılmak, arkadaşlarla gezip tozmak, sabahlamak, bütlemek gibi üniversite yıllarında tavan yapan birçok şey yaşanır. Her ne yaşanırsa yaşansın kişi mezun olduktan sonra yıllar boyu taşıyacağı kişiliğini az çok oturtmuş olur.

Her üniversitelinin yaşadığı ya da mezun olmadan muhakkak yaşayacağı bazı olayları bir araya getirdik!

Kopya çektiğin arkadaştan yüksek almak!

Sınavda şansınız yaver gider ve kopya çektiğiniz arkadaştan daha yüksek alırsınız. Sonra arkadaşın sana küser ve hem bir daha kopya vermez hem de seni suçlar.

Her dönem başında bu sefer büte kalmayacağım dersiniz ve yine kalırsınız!

Bari bu sefer tatilim bölünmesin. Eğer bahar dönemiyse temmuz sıcağında oturup ders çalışmayayım istersiniz. Ama bir şekilde o dersten kalırsınız.

Adeta bir dahi olduğunu ispat etmek için saçma sapan sorular soran ve marjinal fikirler ortaya sunan sınıf arkadaşı!

Herkesin sınıfında vardır böyle bir. Dersi böler, bir soru sorar, tartışma ders sonuna kadar devam eder. Ne bir şey öğrenirsiniz ne de o bayık muhabbetten kurtulabilirsiniz…

Hocaların gözüne girmek için her ders arasında hocanın yanında biten geleceğe yatırımcılar!

Hocanın bir numarası olayım, o da beni yüksek lisansa alsın. Ama hatırlatayım o hoca da bir an önce dışarı çıkıp sigarasını içmek istiyor. Yani isteğiniz geri tepebilir!

İmzayı atar atmaz dersten çıkmak!

O yoklama kağıdına uzak oturduysan bir saatte anca gelir sana sıra. Sen de dersi dinlemiş olursun zaten 😊 imza kağıdının önce dolaşacağı yerleri iyi planlamak gerek!

Her sene başında “Bu sene çok çalışacağım” deyip yine sadece vize ve final haftalarında kitap açmak!

Sonra da “Amaan nasılsa bir kere üniversite okuyacam, bari üniversiteli olduğumu hissedeyim, ne çalışması” der işin içinden sıyrılırsınız…

Bir sürü kulübe üye olup hiçbir etkinliğe katılmamak!

Çünkü evde oturmak çok keyifli sen de gelsene (!)


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR