Ünlü Filmler Üzerine Oluşturulmuş 10 Çılgın Teori


Bazı film severler, filmleri kendi algılarına göre yorumlamayı ve teoriler üretmeyi kendine amaç edinmiş. İşte size bu şekilde oluşmuş birbirinden çılgın teoriler.

Joker aslında savaş gazisi

The Dark Knight (2008)’de Heat Ledger’ın canlandırdığı Joker karakteri, silahlar ve patlayıcılar hakkındaki ilgisi ile biliniyor. Filmde Joker’in bir sahnede sözünü ettiği, insanların, bir kamyon askerin patlamasına bile ilgisiz kalabileceği vurgusu, Jokerin aslında travma sonrası stres bozuklu yaşayan bir gaziden başka birinin olmadığını bizlere gösteriyor olabilir mi?

James Bond aslında sadece bir kod ad’dan ibaret

Bond filmlerinde insanlara verilen ‘Q’ ve ‘M’ harfleri hep aynı kalırken, bu harfleri taşıyan insanlar ölebiliyor, yaşlanıyor ve yerlerine yeni insanlar geliyor. Neden bu mantık James Bond için de geçerli olmasın.

Gandalf şahinlerini Mordora göndermek istemişti ama…

Yüzüklerin Efendisindeki hayranlar sık ​​sık Gandalf’ın Frodo’yu Mordor’a uçurmak için neden şahinlerini çağırmadığını merak ediyor, böylece yüzüğü hızlı ve güvenli bir şekilde yok edebilirdi. Bir teoriye göre, sihirbaz bunu yapmak istedi ancak planlarını Sauron Gözünden gizlenecek Lorien ormanına vardığında Kardeşliğin diğer üyeleriyle paylaşacağına karar verdi. Moria’nın madenlerinde dipsiz çukura düşmek üzereyken Gandalf “Uçun, aptallar!” Diye bağırdı. Yazık ki onu hiç kimse anlayamadı.

Grease’deki tüm olaylar aslında Sandy’nin ölmek üzereyken hayal ettikleri

Grease başlangıcındaki “Yaz Geceleri” şarkısında (1978), John Travolta’nın karakteri Sandy’nin ilk buluşmalarında neredeyse boğulduğundan bahsediyor. Popüler teorilerden biri, kızın hayatta kalmadığını ve filmdeki tüm olayların Danny’nin boş yere onu sahilde canlandırmaya çalıştığına dair görüntüleri olduğunu belirtiyor. Filmin sonunda Sandy ve Danny kırmızı bir koltuğa oturuyorlar ve araba gökyüzüne çıkıyor – kızın ölümü ve Cennete gittiği gerçek an bu olmalı. Hikayeye yepyeni bir pozitif boyut ekler, değil mi?

Jar Jar Binks aslında bir Sith idi.

Bazı insanlarca bu sakar ve salak davranışlar aslında büyük bir oyunun parçası olabilir miydi?. Bink uzun yıllar Sith lordları için ajanlık yapmış bir yaratık olabilir miydi?. Yaptığı birçok sakarca davranışın, iyi taraf için büyük problemler yaratması da bu yüzden miydi acaba?. 3. bölümde Galaktik Senatoda bulunması Senatör Palpatine güçlenmesinde ve Jedi’ları yok etmesinde yardım etmek için olabilir miydi?

Neo bir makine ve Zion farklı seviyede bir sanal gerçeklik

Neo’nun aslında bir makine olduğu ve insanlığın son kalesi Zion’un makineleri kontrol altında tutabilmek için insanlar tarafından ayrı bir gerçeklik üzerinde yaratılmış bir aldatmaca olduğunu söylesek ne düşünürdünüz?

Jack aslında Rose’un intiharını engellemek için gelecekten geldi!

Bazı fanlara göre Jack aslında gelecekten Rose’un intihar etmesini engellemek için gelen bir zaman yolcusu. Eğer Rose intihar etseydi, birinin suya düştüğünü gördüklerinde gemiyi durduracaklardı. Bu gecikmeden ötürü belkide buz dağıyla hiç karşılaşmayacaklardı ve kaza yaşanmayacaktı ve tarih tamamen değişmiş olacaktı. Bu olayın neden bu kadar önemli olduğuna dair bir teori daha üretilmedi. Tabii eğer Rose Terminatör filminden John Connor’ın büyük büyük annesi değilse.

Mad Max Mahşerin 4 Atlısından biri.

Ölümsüz Joe’nun Veba, Mermi Toplayan’ın Savaş, İnsan Yiyen’in Kıtlık ve Mad Max’in de Ölüm olduğu gibi bir teori söz konusu.

Marsellus Wallace’ın çantası aslında ruhunu taşıyor.

Bir efsaneye göre Şeytan insanın boynunun arkasında bir delik açarak ruhunu çıkartabilirmiş. Pulp Fiction (1994)’da bir suç patronu olan Wallace’ın da tam bu noktada bir yara izi bulunuyor. 666 şifresine sahip bu garip çanta açıldığında içinden gelen ışığın Wallace’ın ruhu olabileceği düşünülüyor. Marsellus Wallace’ın bu çanta üzerine bu kadar düşmesi de, bu teoriyi kanıtlayacak nitelikte.

Hogwarts aslında yok ve herşey Harry Potter’ın hayal ürünü

Kendinizi bütün gün merdiven altındaki minicik odanızda, sevgiden yoksun, bütün özgürlükleriniz kısıtlanmış bir şekilde yaşayan küçük bir çocuk olarak hayal edin. Hogwarts, arkadaşlar, çılgın maceralar… Anladığınız üzere bu teori tüm bunların, yaşadığı korkunç gerçeklikten kaçmaya çalışan Harry’nin kurmacasından ibaret olduğunu gösteriyor.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı