Ünlü modacı Lagerfeld 200 milyon dolarlık mirasını kedisine bıraktı!


Chanel’in yaratıcısı, moda dünyasının ikonu haline gelen ünlü modacı Karl Lagerfeld 85 yaşında Paris’te hayatını kaybetti. Ölümünün ardından en çok konuşulan konulardan biri de Lagerfeld’in 200 milyon dolarlık servetinin kime kalacağıydı. Karl Lagerfeld eşi ya da çocuğu olmadığı için tüm gözler Choupette isimli kedisine döndü. Lagerfeld’in mirasını kedisine bıraktığı söylenmeye başladı!

Karl Lagerfeld’in vefatının ardından miras konusu gündeme geldi. Mirasının kedisine bırakılacağına dair söylentiler ise Lagerfeld’in 2015 yılında verdiği bir röportajda kullandığı “Choupette bir varis. Onun küçük bir serveti var.” ifadelerinden ötürü ortaya atıldı. 2013 yılında CNN ile yaptığı başka bir röportajındaysa “Yasal olsaydı kedimle evlenirdim. Biliyorsunuz henüz insanlarla hayvanlar evlenemiyor. Bir kediye âşık olabileceğimi hiç düşünmemiştim” ifadelerini kullanmıştı.

Lagerfeld’in kedisine çok değer verdiği biliniyor. Öyle ki Choupette her gün karides ve kaz ciğeri yiyen; aynı zamanda iki bakıcı, bir veteriner, bir bodyguard ve manikürcüye sahip bir kedi. Choupette moda dünyasında da oldukça popüler bir kedi. Gittiği restoranlarda ona özel yemekler yapılıyor ve kendisine özel bir masası ve sandalyesi var. Bu sebeple Lagerfeld’in hayatında en çok değer verdiği şeylerden biri olan kedisine mirasını bırakacak olması yakın çevresini pek şaşırtmamış. Lagerfeld’in vefatının ardından Choupette’e kimin bakacağı ise bilinmiyor.

Kedinin varis gösterilmesi halinde Alman yasalarına göre mirasın kediye kalmasında bir sakınca olmadığı belirtildi. Ayrıca kedinin Lagerfeld’in mankenlerinden Brad Kroenig’e ve vaftiz babası olduğu Hudson Kroenig’e bırakılacağı düşünülüyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR