Unutulmayan 10 Mükemmel Otomobil Reklamı!


Televizyon ve basılı medyada kendine yer bulan reklamlar, günümüzde internetin yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte hayatımızın olağan bir parçası oldu. Akılda kalan reklam türlerinin başında gelen otomobil reklamlarının en başarılı 10 örneğini sizler için listeledik.

Her yıl birçok aracın tanıtıldığı otomotiv endüstrisi, reklam şirketlerine para kazandıran endüstrilerin başında geliyor. Dünya devi otomobil firmaları, yaptıkları büyük yatırımlarla reklamların gücünü kullanarak araçlarını tanıtmaya ve satışlarını arttırarak insanlarda yer etmeyi amaçlıyor. 

İşte akılda kalıcılığı yakalamış olan 10 otomotiv sektörü reklamı. 

1- BMW / M5 

394 beygir gücüne sahip olan BMW’nin piyasaya sunulduğu dönemde dünyanın en hızlı sedan aracı ünvanını elinde bulunduran BMW M5 için oldukça iyi düşünülmüş bir reklam filmi çekildi. 1998 yılında yayınlanan BMW’nin bu reklamı izleyicilerden tam not aldı. 

2- Audi 

Ülkemizde karşılaştırmalı reklamlar yasak ancak Audi’nin bu reklamı Audi’nin logosundan yola çıkılan bu reklam içinde araba bulunmaması da dikkat çekiyor. 

3- General Motors

Japon otomotiv devi Toyota’nın ardından dünyanın en büyük otomobil üreticisi olan General Motors, 2007 yılında yayınlamış olduğu reklam filmi izleyenlerin büyük beğeni ile seyrettiği ve unutamadıkları bir reklam filmi oldu. 

4- Shell ve Ferrari

Formula 1 tarihinin en uzun süren ortaklıkların birisi olan Shell ve Ferrari ortaklığının kutlanması amacıyla 2007 yılında yayınlanan bu reklam filmi kurgusuyla büyük beğeni kazanmıştı. Geçmiş dönemlerde yapılmış olan Ferrari arabalarının gösterildiği bu reklam filmi, Shell istasyonunda sonlanmıştı. Yayınlanan reklam filmi herhangi bir aracı tanıtmak için yayınlanmamış olsa da izleyenlerin en beğendiği reklam filmlerinden birisi oldu. 

5- Audi / A6

Sevilen filmlerin başında gelen Taşıyıcı filminde yer alan Audi’nin A6 modeli ile özdeşleşen Jason Statham ile birlikte hazırlanan Audi A6 reklamı da en çok sevilen reklam filmlerinden birisi. Kısa bir aksiyon filmini andıran reklam filmi, dünya genelinde çok beğenilmiş ve tüm dünyada Audi A6 satışlarını arttırmıştı. 

6- Land Rover / Discovery 4 

İngiliz arazi aracı üreticisi Land Rover’ın Discovery 4 isimli aracı iyi bir reklam filmi ile tanıtılmıştı. 2012 yılında yayınlanan reklam filmi ile birlikte Discovery 4 ile yapılabilecek keşifler, akıllıca kurgulanmış bir konsept ile izleyicilere aktarılıyor. 

7 – Audi / R8 

Alman otomotiv devi Audi, listemize üçüncü bir reklam filmi ile konuk oluyor. 2008 yılında Audi R8’i tanıtmak için çekilen bu reklam filmi The Godfather filminin ünlü sahnesini bizlerle yeniden buluşturuyor. R8’in satışı bu reklam filmi ile daha da arttı. 

8- Citroen / C4

2007 yılında yayınlanan Citroen C4 reklamı otomobil reklamları arasında en çok sevilen reklamların başında geliyor. Citroen’in bu reklamının ardından C4 satışları da büyük ölçüde artmıştı. 

9- Honda / Accord

2003 yılında yayınlanan Honda’nın Accord için çekilen reklam filmi izleyenlerin otomobile bakış açısını değiştirmeyi başardı. Yaklaşık 2 dakika süren reklam filmi izleyenleri ekrana kitledi. 

10- Peugeot / 206

Hikayesi, müzikleri ve özgünlüğü ile otomotiv endüstrisinin en efsane ve en unutulmaz reklam filmlerinden birisi olan Peugeot 206 reklamı 2003 yılında yınlanmış ve herkesin büyük beğenisini kazanmıştı. Ülkemizde de çok popüler olan bu reklam filmi 1998 ile 2008 yılları arasında satılan Peugeot 206’nın satış rakamlarını önemli bir ölçüde arttırmıştı. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR