Uyku ile Başı Dertte Olanlara Doğal Çözüm: Yatak Odanıza Bu 4 Bitkiyi Koyun

Birçok insan geceleri uyku problemi yaşıyor; uykusuzluk, uyku apnesi, uyku bozukluğu ve kâbus görme en sık yaşanan sorunlardan biri. Peki ya uyku apnesi nedir?


Birçok insan geceleri uyku problemi yaşıyor; uykusuzluk, uyku apnesi, uyku bozukluğu ve kâbus görme en sık yaşanan sorunlardan biri. Peki ya uyku apnesi nedir? Şöyle ki; uyku sırasında nefes alıp vermenin kesilmesi sonucunda meydana gelen bir rahatsızlık olup beyindeki ve vücuttaki oksijen eksikliğinden dolayı meydana gelmektedir.

Uyku apnesinin iki çeşidi bulunmaktadır:

Tıkayıcı Uyku Apnesi (OSA):

  • Tıkayıcı uyku apnesi, uyku sırasında boğazdaki dokuların ve kasların gevşeyerek nefes yolunu tıkaması sonucu oluşmaktadır.

Merkezi Uyku Apnesi:

  • Merkezi uyku apnesi ise beyinin solunumu kontrol eden kaslara doğru sinyaller göndermemesi sonucunda meydana çıkar. Çok sık görülen bir durum değildir.

Peki ya uyku apnesi kimlerde görülür? Öyle ki her yaşta ortaya çıkabilir. Bunların başlıca sebepleriyse obezite, genetik, reflü, boyun genişliğinin fazla oluşu, alerji, sinüs problemleri ya da deviasyon nedeniyle burun tıkanlığı. Erkeklerde ve 40 yaşın üzerindeki insanlarda görülme oranının fazla olduğu bilinmektedir. Peki ya huzurlu bir uyku için ne yapmamız gerekir? Bu içeriğimizde uyku kalitenizi artıracak çok kolay, pratik ve tamamen doğal bir yöntemden bahsedeceğiz. Tek yapmanız gereken birazdan bahsedeceğimiz bitkilerden birini ya da birkaçını yatak odanıza koymak…

[zombify_post]Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR