Uyumadan Önce Telefonla Oyalanmak Psikolojiyi Bozuyor!


Pek çok kişi uyumadan önce akıllı telefonları vasıtasıyla sosyal medya ve diğer mecralarda takılır. Uyku öncesi yapılan bu aktivite uzmanlara göre kişinin psikolojisini bozan en önemli şeylerden birisi. 

Dünyanın en saygın üniversitelerinden birisi olan Oxford Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada 17 bin gençten çeşitli veriler alındı. Alınan verilerin sonucuna göre gece yatmadan önce vaktini akıllı telefonlar üzerinde geçiren kişilerin ruhsal bir çöküntü yaşadığı ve psikolojilerinin bozulduğu ortaya çıktı. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada bu durumun psikolojik sorunlara neden olabileceği bildirilse de bu durumun büyütülecek bir şey olmadığı da aktarıldı. 

Oxford araştırmacıları elde ettikleri bu verileri 3 farklı yolla topladıklarını açıkladı. Araştırmacı ekip ayrıca ebeveynlerin sakin olmaları gerektiğini ve sosyal medya kullanımının bağımlılık oluşturduğu için zamanla tehlikeli olabileceğini de belirtti. 

Araştırmacılar son olarak gün içerisinde zamanının büyük bir çoğunluğunu akıllı telefon ya da teknoloji ürünlerin başında geçiren kişilerin gece vakitlerinde akıllı telefonlara bakmasının ruhsal sağlıklarına zararları olduğu da aktarıldı. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı