Uzmanlar Açıkladı : Zamanın Akışı Neye Göre Değişir?


Pek çok kişi kimi zaman zamanın hızlı aktığından kimi zamansa zamanın hiç geçmediğinden şikayetçi olur. Biz insanların her zaman yaşadığı bu durumun nedeni ne? Zamanın akışı neye göre değişir?

Zamanın anlamı herkes için farklılık gösteriyor. Yaşanılan bu durumun nedeni ise kişilerin kendi hayatlarında yaşamış olduğu süreçler. Psikologlara göre zamanın hızı beynimizde bulunan bilgilerle ilişli bir durumdan ibaret. Eğer bir kimse öğrenmeye deneyimlemeye çok daha açıksa onun için zaman yavaş geçiyor. Kişiler belli bir oldugunluğa eriştikten sonra beynimiz bilgisel olarak dolduğu zaman ise zaman hızlanıyor. 

Zamanın neden hızlı geçtiğini açıklayan psikologlar ayrıca kişiler için zamanı nasıl yönetebilecekleri konusunda da bir takım açıklamalarda bulunuyor. Psikologlar kişilerin zamanı kontrol edebileceklerini belirtiyor. Peki zamanı yavaşlatmak mümkün mü ? Bu sorunun cevabı maddesel olarak zamanı yavaşlatamayacağımız için hayır. Bizler ne yaparsak yapalım, günler 24 saat olarak devam edecek. Güneş her zaman belirlenen saatte doğacak ve batacak. Ancak zamanı bizler için daha yavaş bir hale getirebiliriz. 

Zamanın neden hızlı geçtiğiniz bilgimiz için ilk tavsiye bu konu üzerine temelleniyor. Kendinize yeni deneyimler bulun. Bulduğunuz deneyimlerin ne olduğunun hiçbir önemi bulunmuyor. Daha önce hiç gitmediğiniz bir yere gidin. İmkanınız varsa bu yere taşının ve bu sayede zamanın sizler için daha yavaş geçtiğini deneyimleyeceksiniz. Zira beyninize yeni bilgiler sunmak zamanın daha yavaş aktığını gösterecektir. 

Bir diğer yol ise kişinin yaşamında her zaman uygulaması gereken bir durum. Bu durum bilinçli hareket etmek. Bu sayede kişiler zamanın kendileri için yavaşlamasını gerçekleştirebilecek. Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR