Victoria’s Secret meleklerinin makyözünden 3 adımda yüz kontürleme!


Victoria’s Secret meleklerinin makyözünden profesyonel yüz kontürleme işlemini görenmek ister misiniz? Yüz kontürleme makyajı tamamlayan ve yüzdeki kusurları örten bir uygulamadır. Yüz kontürlemenin bazı püf noktaları var. Bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde mükemmel bir makyaja kavuşabilirsiniz. Victoria Secret melekleriyle çalışan ve onların yüzlerinden harikalar yaratan ünlü makyaj sanatçısı Ed Mellor bu işin uzmanlarından. Eğer makyajınızla mükemmel görünmek istiyorsanız Ed Mellor’un tavsiyelerine kulak verin!

Ünlü İngiliz makyaj sanatçısı Ed Mellor yüz kontörlenirken yapılan en büyük hatanın işlem yapılırken aşırıya kaçılması olduğunu söylüyor. Bu da yüzün her yerinde belirgin çizgiler olmasına neden oluyor. Mellor’un en temel tavsiyesi ise fırça darbelerinin hafif hafif yapılması gerektiği yönünde. Üç adımda profesyonel yüz kontur işeminin nasıl yapıldığını öğrenmek için Ed Mellor’a kulak veriyoruz!

1. Her şeyden önce yumuşak tüylü bir fırça kullanmalısınız

Yüze yapacağınız uygulamalarda yüzün doğal yapısını bozmadan müdahalede bulunmak önemli. Bu sebeple kullandığınız fırçaların yumuşak ve kabarık tüylü olması gerekiyor. Bu sayede de yüzünüze uyguladığınız diğer makyaj ürünleri birbirine karışmayacak ya da silinmeyecek.

2. Uygulamaya yüzünüzün yukarısından başlayın

Bronzlaştırıcıyı kulağınızın üstünün hizasından başlayarak yanaklarınıza doğru bir çizgi çekerek başlayın. Ardından şakaklara ve çene altına bronzlaştırıcıyı iyice yedirin.

3. Bronzlaştırıcınızı hafif seçin

Parlak bronzlaştırıcılar yüzünüzde turuncu çizgilere yol açabilir. Bu da amatör ve kötü bir görüntüye yol açar ve yüz kontürlemenin amacına ulaşamamış oluruz. Mat ve hafif bir ton tercih ettiğinizde istediğiniz profesyonel görüntüye ulaşacaksınız.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı