Victoria’s Secret meleklerinin makyözünden 3 adımda yüz kontürleme!


Victoria’s Secret meleklerinin makyözünden profesyonel yüz kontürleme işlemini görenmek ister misiniz? Yüz kontürleme makyajı tamamlayan ve yüzdeki kusurları örten bir uygulamadır. Yüz kontürlemenin bazı püf noktaları var. Bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde mükemmel bir makyaja kavuşabilirsiniz. Victoria Secret melekleriyle çalışan ve onların yüzlerinden harikalar yaratan ünlü makyaj sanatçısı Ed Mellor bu işin uzmanlarından. Eğer makyajınızla mükemmel görünmek istiyorsanız Ed Mellor’un tavsiyelerine kulak verin!

Ünlü İngiliz makyaj sanatçısı Ed Mellor yüz kontörlenirken yapılan en büyük hatanın işlem yapılırken aşırıya kaçılması olduğunu söylüyor. Bu da yüzün her yerinde belirgin çizgiler olmasına neden oluyor. Mellor’un en temel tavsiyesi ise fırça darbelerinin hafif hafif yapılması gerektiği yönünde. Üç adımda profesyonel yüz kontur işeminin nasıl yapıldığını öğrenmek için Ed Mellor’a kulak veriyoruz!

1. Her şeyden önce yumuşak tüylü bir fırça kullanmalısınız

Yüze yapacağınız uygulamalarda yüzün doğal yapısını bozmadan müdahalede bulunmak önemli. Bu sebeple kullandığınız fırçaların yumuşak ve kabarık tüylü olması gerekiyor. Bu sayede de yüzünüze uyguladığınız diğer makyaj ürünleri birbirine karışmayacak ya da silinmeyecek.

2. Uygulamaya yüzünüzün yukarısından başlayın

Bronzlaştırıcıyı kulağınızın üstünün hizasından başlayarak yanaklarınıza doğru bir çizgi çekerek başlayın. Ardından şakaklara ve çene altına bronzlaştırıcıyı iyice yedirin.

3. Bronzlaştırıcınızı hafif seçin

Parlak bronzlaştırıcılar yüzünüzde turuncu çizgilere yol açabilir. Bu da amatör ve kötü bir görüntüye yol açar ve yüz kontürlemenin amacına ulaşamamış oluruz. Mat ve hafif bir ton tercih ettiğinizde istediğiniz profesyonel görüntüye ulaşacaksınız.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR