Vodafone 39. İstanbul Maratonu kaçta başlayacak? Hangi yollar kapalı olacak?


İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) ve Spor İstanbul’un birlikte düzenlediği Vodafone 39. İstanbul Maratonu için meraklı bekleyiş devam ediyor. Peki ya ne zaman başlıyor? Koşu nedeniyle hangi yollar kapalı olacak? Detaylar haberimizde.
100’den fazla ülkeden yaklaşık olarak 125 bin kişinin katılacağı ve 86 elit atletin de koşacağı Vodafone 39. İstanbul Maratonu 12 Kasım Pazar / Saat 09:00’da başlayacak. Maraton, Anadolu yakasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün 250 metre gerisinden başlayacak.
Anadolu yakasından start alacak koşu Avrupa yakasında son bulacak. Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olan Vodafone 39. İstanbul Maratonu (42,195 km); 15km ve 10km çipli koşular, 8km’lik halk koşusu ve tekerlekli sandalye yarışı kategorilerinde gerçekleşecek.
Ayrıca İstanbul Maratonu’nun 2012’den beri Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği tarafından açıklanan altın maratonlar listesinde bulunduğunu da söyleyelim.

Maratonda Türkiye’nin yanı sıra Kenya, Etiyopya, Namibya, Ukrayna, Belarus, Azerbaycan, Fransa, Sırbistan ve Litvanya’dan gelecek elit atletler de ter dökecek.
Peki ya hangi yollar kapatılacak?
Vodafone 39. İstanbul Maratonu nedeniyle yarın bazı yollar saat 04.00’ten itibaren trafiğe kapalı olacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün İstanbul Maratonu için aldığı güvenlik tedbirleri kapsamında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Avrasya Tüneli çift yönlü olarak kapatılacak.
Organizasyon boyunca parkur ve parkura çıkan yollarda araç trafiği sağlanamayacak. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Avrasya Tüneli’ni kullanacak sürücüler, kapatma noktalarından en kısa güzergahtan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü istikametine yönlendirilecek.
Ayrıca vatandaşların halk koşusuna motosiklet, bisiklet, kaykay, paten gibi tekerlekli araçlarla katılmalarına izin verilmeyeceğini de belirtelim.
Yarın maratonda görüşmek dileğiyle!

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı