Vücut Dilini Ne Kadar İyi Tanıyorsun? İşte Bir Kişinin Karakterini Anlatan 10 Oturuş Pozisyonu!


Bir kimsenin sadece oturuşuna bakarak nasıl bir karaktere sahip olduğuna dair bir çıkarım yapabilmek mümkün. Haydi şimdi bu pozisyonlar nelerdir onlara bakalım!

1. Dik Oturuş: Kararlı bir kişi olduğunuzu gösteriyor. Geleceğe dair planlarınız var ve bunları uyguluyorsunuz. Birileri tarafından kontrol edilmeyi sevmiyorsunuz, aksine o kontrol eden taraf olmayı seviyorsunuz. Bulunduğunuz çevreyi sahipleniyor ve koruyorsunuz. Biraz dik başlı olabilirsiniz ama bu planlarınızı hayata geçirmek için gerekli.

2. Rahat Oturuş: Sosyal ortamlarda bazı tabuları yıkmışsınız. Kendinizle barışık ve çevrenize dair hep olumlu düşünüyorsunuz. Ortamdaki herhangi bir kişiyi kendinize rakip olarak görmüyorsunuz. Adeta bir arkadaş canlısı birisiniz! Aynı zamanda sempatik! Gözlem yeteneğinizin de kuvvetli olduğunu söyleyelim.

3. Eğilerek Oturma Pozisyonu: Siz muhtemelen fedakar birisiniz! Kendinizden başkalarını düşünüyorsunuz. Nezaket sahibi ve daima hayata karşı pozitif birisiniz.

4. Birleşik Ayak Oturuşu: Fazlasıyla ciddi ve plan program sahibi birisiniz! İnsanlar ilk başlarda size soru sormaktan çekiniyor olabilir. Her zaman ikinci bir planınız vardır. İnsanlara karşı mesafeli yaklaşıyorsunuz. İçinde bulunduğunuz ortamı sürekli bir inceleme içerisindesiniz.

5. Çapraz Ayak Pozisyonu: Bir lider ruhuna sahipsiniz! Bu lider özelliğinizi her ortamda sergilemekten çekinmiyorsunuz. Ortama yeni giren birinden daima üstte olmanız gerektiğini düşünüyorsunuz ki bu nedenle biraz kıskanç ve hırslısınız.

6. Bilinçli Oturuş: Resimdeki bu kişi fazlasıyla rahat ve ortamda bildiği, dahil olabileceği bir konu konuşuluyor. Ellere bakacak olursak çevresinde tanıdığı insanlar olduğunu söyleyebiliriz. Kendisini, diğer insanlardan farklı hissediyor. Diğer insanları inceliyor ve değerlendiriyor.

7. Kararlı Oturuş Pozisyonu: Fazlasıyla ciddi birisiniz! Güçlü bir karaktere sahipsiniz ve kararlısınız aynı zamanda! Asla sohbeti başlatan ilk kişi siz olmazsınız.

8. Elleri Saklama Pozisyonu: Fazlasıyla nazik birisiniz! Öyle ki karşınızdaki insanın yaptığı hataları görmezden gelebilecek ve hatta unutacak kadar anlayışlı bir karakteriniz var. Ancak ellerinizi saklamanız (resimdeki gibi) karşınızdaki kişiye karşı güvensizliğinizi gösteriyor. Bu da karakterini hafif göstermekte.

9. Eller Dizlerde Oturuşu: Siz lider ruhlu ama lider olmamayı tercih eden birisiniz. Sadece fikirlerinizi dile getiriyor ve insanlara yol gösteriyorsunuz. Kendinizi farklı hisler içinde bulmanız mümkün, diğer insanlar da sizi farklı buluyor.

10. Birleşik Eller Oturuşu: Fazlasıyla duygusal birisiniz! İnsanlara yaklaşırken çok dikkatlisiniz. Yalnız kalmaktan ise fazlasıyla korktuğunuzu söyleyebiliriz.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR