Winterfell Savaşında Neler Oldu?


Game of Thrones’un 8 sezondur merakla beklenen savaşı sonunda gerçekleşti. Peki Winterfell Savaşında neler oldu? Winterfell Savaşı’nda kim öldü? Kim Kaldı? İşte her yönüyle Winterfell savaşı. 

Game of Thrones’un final sezonu olan 8. Sezonun 3. Bölümü büyük bir savaşa sahne oldu. Yazımızda Game of Thrones’un bu bölümünde gerçekleşen savaşta kimin ölüp kimlerin kaldığını aktaracağız. Elbette ki yazımızın devamı spoiler içeriyor. Eğer ki bölümü izlemediyseniz ve savaşın sonucunu ile bilgi almak istemiyorsanız diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz. 

Savaşın kesin kazananı HBO oluyor. İzlenme rakamlarına ve bu uzun bölümün reklam gelirlerine bakıldığında kesinlikle savaşın kazananı HBO oluyor. Bunu yazmamızın bir nedeni de spoiler görmek istemiyor olsanız bile gözünüz spoilera kaymasın 🙂

Winterfell savaşının kazananı Jon Snow tarafından bir araya getirilmiş olan ve Winterfell adına savaşan birleşik ordu oluyor. Game of Thrones’un 8 sezondur hikayeyi ilmek ilmek ördüğü ve Game of Thrones evreninin tüm dizi boyunca korktuğu Night King ve ordusu ise bir bölümde kaybeden taraf oldu. Savaşta kaybeden taraf olan Night King’i ise Arya Stark, Gendry’nin kendisi için yaptığı silahla öldürdü. 

Savaşta Ölenler ve kalanlar çok merak edildi. İzleyiciler her ne kadar bu savaşta ana karakterlerden bazılarının ölmesini beklese de bu pek mümkün olmadı. İşte Winterfell savaşında ölenler.

Dothakiler : Melisandre’nin büyülediği kılıçla ölüler ordusuna karşı ilk saldırıyı yapan Dothakiler, savaşta öldüler. Bu savaş Dothaki kültürünün de sona ermesine neden oldu. 

Theon Greyjoy : Dizi senaristleri Theon Greyjoy bir kahraman ilan edilmiş olsa da “Kuzey Unutmaz” ve Theon asla kahraman olamaz. Theon Greyjoy Kuzeylilere yaptırdığı onca şeye rağmen Kuzeyde ve Night King’e karşı öldü. 

Eddison Tollett : Night’s Watch’ın komutanı olan Tollett, Samwell Tarly’i korurken öldürüldü. 

Lord Beric Dondarrion : Wintergell Kalesi içinde wightler tarafından öldürüldü. 

Lyanna Mormont : Dizi hayranlarının son zamanlarda en sevdiği karakterden birisi olan Lyanna Mormont, senaristlerin bari ana karakterlerden birisini öldüremedik, sevilen birisini öldürelim düşüncesinin kurbanı oldu. Sonuç itibariyle ayı adasının hanımı da savaşta ölenlerin arasına katıldı. 

Melisandre : Game of Thrones final sezonunda neler oluyor kimse mantıklı bir açıklama getiremese de ışık tanrısının yardımcısı olan Melisandre de savaşın ardından görevini tamamlayıp öldü. 

Jorah Mormont : Belki de Game of Thrones izleyenlerini en çok üzen karakter ölümü Jorah Mormont’un ölümü olmuş olabilir. Daenerys Targeryen’ı korurken aldığı yararlar nedeniyle Jorah Mormont öldü. 

The Night King : İşte 8 sezondur Game of Thrones’un en azılı düşmanı olarak nitelendirilen Night King, tek bölümde Arya tarafından öldürüldü. 

Gözlerimiz : Bu konuda çok yorum yapıldı ancak bölüm biraz aydınlık olsaydı kim öldü kim kaldı demeyecektir. Maalesef gözlerimiz de Winterfell savaşında ölenler tarafında yer aldı. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR