Work  And Travel Yapmak İçin  4 Sebep


work and travel

Work and Travel, ABD hükümeti tarafından organize edilen ve sadece üniversite öğrencilerinin yararlanabildiği dünyanın en büyük kültürel değişim programıdır. Work and Travel öğrencilere minimum maliyetle ABD’de sezonluk ve vasıf gerektirmeyen işlerde çalışma ve seyahat etme, aynı zamanda ABD’nin yaşam tarzı ve kültürünü yakından görme ve İngilizcelerini geliştirme imkanı sunmaktadır.

Work and Travel, size birçok fırsat sunmakla birlikte, öğrenciyken yapabileceğiniz en uygun ve en faydalı programlardan biridir. Work and Travel yapmanız için 4 sebep…

1-Maddi Açıdan Sizi Zorlamaz

Öğrenciyken yurt dışına çıkmak, çok geliri olan bir aileye sahip değilseniz masrafların yüksekliği açısından zordur. Fakat Work and Travel programı, öğrenciler için uygun ve getirisi olan bir programdır. Evet, belirli bir parayı gözden çıkarmanız gerekir fakat, Amerika’ya gittiğiniz zaman çalışıp para kazanacağınız  ve genellikle konaklamanız çalışacağınız yer tarafından karşılanacağı için , bu programdan para biriktirip dönme ihtimaliniz bile vardır.

  Erasmus Sınavını Kazanmak İçin Küçük Tüyolar

2-İngilizcenizi Geliştirirsiniz

İngilizce seviyenizi yetersiz görüyorsanız, yani az çok İngilizce bilgisine sahip olduğunuz halde konuşmakta zorluk çekiyorsanız, yapacağınız bu program sayesinde, İngilizcenizi geliştirebilir ve pekiştirebilirsiniz. Yabancı dili geliştirmenin en kolay yolu yurt dışına çıkıp, o dili konuşmak zorunda kalmaktır. Bu program sayesinde, kendinizi birden İngilizce konuşurken bulma şansınız oldukça yüksektir. Özellikle çalıştığınız alanı doğru seçerseniz yani insanlarla sürekli iletişim halinde olabileceğiniz bir iş bulursanız bu sizin açınızdan çok olumlu olacaktır.

3- Yeni Kültürlerle Tanışırsınız

Her şehrin bile olduğu gibi her ülkenin kendisine has kültürleri vardır. Bu kültürel değerleri en yakından görmek, öğrenmek ve yaşamak için Work and Travel çok büyük bir nimettir. Özellikle Amerika gibi birçok ırkın bir arada bulunduğu büyük bir ülkede yeniliğe dair birçok şey görme fırsatı elde edebilirsiniz.  Work and Travel kapsamında dört aylık program sürecinin tamamlanmasının ardından 30 günlük bir turist statüsü kazanılır. Böylece seyahat etmek, gezmek ve o ülkenin kültürünü daha yakından tanımak için zaman sıkıntısı da yaşamazsınız. Hep hayalini kurduğunuz turistik bölgeleri görmek de bu anlamda mümkün hale gelir.

  Ingilizce Öğrenmek İçin İzleyebileceğin Yabancı Diziler

4- Vize İşlemleri Kolaydır

Diğer yurt dışı programlarına oranla, Work and Travel vizesi almak -istenilen nitelikler sağlandığı takdirde- çok daha kolaydır. İstenilen bu özellikler; orta seviyede bir İngilizce konuşma becerisi, akademik ortalamada başarısız olmamak, programın mantığını kavramış olmak ve bir pasaporta sahip olmaktır.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR