Y Kuşağı Ebeveynleri Çocukları İçin Alan Adı Alıyor!


Y kuşağında yer alan ebeveynler üzerinde yapılan araştırmalarda ebeveynlerin yarısının çocuklarının erken yaşta çevrimiçi bir kimliğe sahip olması gerektiğini düşünüyor. Peki Y kuşağı ebeveynlerinin çocukları için neden alan adı alıyor? 

OnePoll tarafından yapılan araştırmada Y kuşağında yer alan ebeveynlerin yüzde 48’i çocuklarının erken yaşta çevrimiçi bir kimliğe sahip olması gerektiğini düşünüyor. Bu oran X kuşağında yüzde 27’ye kadar geriliyor. Hatta Y kuşağındaki ebeveynlerin yüzde 20’si çocuklarının adını, o Andak ullanılabilir olan adlara göre değiştirmeyi düşünüyor. 

Dünyanın en popüler alan adı satın alam platformu olan GoDaddy MENA ve Türkiye Bölge Direktörü Selina Bieber, kendisinin de çocuğu için alan aldı aldığını söyledi ve bu konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu. 

“İnternet artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası ve online kimliğimiz üzerinde kontrol sahibi olmamız çok önemli. Gerek gelecekteki dijital kimliğini korumak, gerek bir eğitim aracı olarak kullanmak adına her gün daha fazla insanın çocukları için internette bir yer ayırdığını görüyoruz. Ben de bir Y jenerasyonu ebeveyni olarak çocuğumuzun ismine karar verdiğimiz anda bir alan adı aldım; hatta ilham almak için kullanılabilir alan adlarını araştırdım. Bu trende baktığımızda, bir alan adı kaydetmenin bir puset almak kadar yaygınlaşmaya başladığını görüyoruz.”  

İnternetin günümüze pek çok şey için kullandığı bir gerçek ve artık her bireyin internetin bir parçası olduğu düşünüldüğünde Y kuşağı ebeveynlerinin bu yönde kararlar alabilmesi mantıklı görünüyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR