Yalnızlığın getirdiği 10 büyük avantaj!


Yalnızlık hep kötü bir şey olarak düşünülür. Halbuki, yalnızlığın da kendi çapında bir güzelliği bir karizması var. İnsanın mutlu olması için her zaman yanında yöresinde birilerinin olmasına ihtiyacı yok. Yalnızım diye üzülmeyin. İşte yalnızlığın birbirinden şahane getirileri…

1. İhanete uğrama korkuları yoktur

Sevgili tarafından ihanet edilme gibi bir durumları olmaz. Kafaları rahat olur. 

2. Özgürlük hissi

Yalnız insan özgürdür. Hesap vereceği kimse yoktur. Şu duyarsa, bunun haberi olursa diye düşünmez. Kafasına göre yaşar, plan yapar.  Kısıtlaması olmayan yalnız insanlar çok daha dolu bir programa sahiptirler, yaratıcılık, üretkenlik ve mutluluk getiren planlamalar yaparlar.

3. Yalnızlık yaratıcılığı arttırır

Yalnız bireyler yaratıcı düşünme ve yeni fikirler geliştirme konusunda başarılı oluyor.

4. Yalnız insan kendisine çokça zaman ayırabilir

Biraz bencillik gibi olsa da yalnız bir insan kendisiyle ilgilenebilir. Kendisine daha çok vakit harcayıp hoşuna giden şeyleri yapabilir.

5. Egzersiz yapmak için daha istekli olurlar

Sosyal medya hesapları yanak yanağa fotoğraflarını paylaşan itici çiftlerle dolu olabilir ancak yalnız kişiler fitness fotoğraflarını paylaşarak ilham verici olabilirler. Araştırmalara göre de yalnız kişilerin evli insanlara göre çok daha aktif olduğunu ve spor salonlarında vakit geçirdiğini ortaya koydu.

6. Problemlerle daha rahat baş edebilirler

Yalnız olmak güçlükler karşısında daha dirençli durmanızı sağlar. Araştırmaların da ortaya koyduğuna göre yalnız insanlar kendi problemlerini çok daha rahatlıkla çözebilme yeteneğine sahip. Yalnız insanlar yeni bir problemle karşılaştığında kimseye dayanmadan sorunu etraflıca ele almasını biliyorlar.

7. Huzuru ve mutluluğu çok küçük şeylerde bulabilirler

Biraz çikolata, bir parça kek sizi dünyanın en mutlu insanı yapabilir o an için.

8. Finansal olarak daha huzurlu olurlar

Yalnız insanlar finansal olarak daha akılcı kararlar alırlar. Bu da demek oluyor ki yalnız olmak sizi hem sosyal hem de finansal olarak daha özgür kılıyor. Araştırmalar sonucunda yalnız bireylerin kredi kartı borçlarına sahip olma oranlarının oldukça düşük olduğu tespit edilmiş. Evli ve çocuklu çiftlerin yüzde 27’sinin ise kredi kartı borcuna sahip oldukları belirlenmiş. Finansal olarak huzurlu olmak ise başta kalp ve tansiyon hastalıkları gibi birçok ciddi sorunu önlüyor.

9. Düşünebilmek için çokça vakitleri vardır

Yalnız insanlar kendileri ve hayatlarıyla ilgili planlar yaparken daha ince eleyip sık dokuyabilirler. Ani kararlar vermelerine gerek yoktur.

10. Daha rahat uyurlar

Uykuda yorgan ve yer kavgası yapmadan uyumak kadar konforlu bir şey olabilir mi? Uzmanlar bunun sadece çok konforlu değil aynı zamanda sağlık yönünden çok faydalı olduğunu söylüyor. Araştırmalara göre yalnız insanların mutlu çiftlere göre daha iyi uyudukları tespit edilmiş.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı