Yapmazsınız Gerçi Ama Ehliyetsiz Araç Süren Öğretmen Gibi Yapmayın “Neler Olmuş Neler”


Gün geçmiyor ki ülkemizde yeni bir aksiyon yaşamayalım. Bu sefer karşımıza çıkan video biraz trajik, biraz da komik. Ehliyetsiz araç kullanırken yakalanan öğretmen çığlık atarak kendinden geçti.

 

İstanbul Trafik sayfası tarafından paylaşılan görüntülerde bir kadın çığlık atarken görülüyor. Ehliyetsiz bir şekilde çevirmeye giren öğretmenin görevini yapmak isteyen polislere çığlık attığı o anlar.

 

 

 

Tabi olay yalnızca böyle de bitmedi. Sosyal medya gençliği durur mu? Hemen başladı yorumlamaya. Bizce gayet keyifli ve eğlenceli yorumlar olduğu gibi, iğneleyici ve özellikle uyarıcı yorumlar yapan da oldu. Buyurunuz görelim.

 

 

 

Berrak Tüzünataç: Isler istedigim gibi gitmediginde, karsi tarafin da odeyecegi bir bedel olmali diye dusunuyorum.

https://twitter.com/berraktzntc/status/1067722625391185920

 

https://twitter.com/onurkizilcelik/status/1067712789735723010

 

 

https://twitter.com/tnshn/status/1067718357749768192

 

Biz bu konuya ilişkin olarak, insanların beklentilerini ya da nasıl tepki vereceğini çözemedik. Ama düşüncemiz biraz da şu yönde. İnsanlar, istemediği durumlarla karşılaştığı zaman istemediği tepkiler verebiliyor. Bu öğretmenimiz değerli bir insan lakin, bu tarz bir durumda büyük ihtimalle kışkırtmaya yönelik ya da karşı tarafı şaşırtmaya yönelik bir hareket yapmak istedi. Ya da bazı insanların bu tarz durumlarda donakalması ya da benzer tepkiler vermesi için sessiz kalıp çığlık atmayı tercih etti. İşin esprisi bir yana, umarız psikolojik olarak oluşan bir sorun yoktur. Şimdiden değerli hocamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Siz ne diyorsunuz peki bu durum için? Sizce bir kişi böyle yakalanınca ne yapmalı? Ya da yakalanmamalı mı? Sizin düşünceniz nedir? Yorumlarınızı bekliyoruz. Sosyal medya üzerinde yazılarımızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR