Yaz Aylarında Sıkıntınızı Giderecek 15 Mini Dizi


Zaman zaman işten eve geldiğimizde hepimiz güzel bir dizi eşliğinde rahatlamak isteriz. Ancak, bazılarımızın bu aktivite için ya yeterli zamanı yoktur, yada gücü kalmamıştır. Unimetre olarak sizler için, bu boş vakitlerinizde çok zaman harcamadan 1 haftada rahatlıkla bitirebileceğiniz mini serileri derledik. Şimdiden iyi seyirler ve iyi eğlenceler dileriz.

The Night Of (8 bölüm)/ 2016

New York’da taxi şöförlüğü yapan genç bir adam, tanıştığı bir kadınla o geceyi beraber geçirir. Uyandığında, kadının ölü olduğunu fark eder. Polis, avukatlar ve kendi ailesi bile onun artık bir katil olduğunu düşünmektedir. Sizce ona inanacak biri çıkacak ve onu bu zor suçlamalar altından kurtarabilecek mi?

Parade’s End (5 bölüm)/ 2012

İngiliz bir aristokrat olan kahramanımız Chirstopher Tietjens, güçlü, cesur ve kararlı bir yapıya sahiptir. Hayatta emin olamadığı tek şey karısına olan bağlılığı ve metresi Valentine ile olan aşkıdır. Bu aşk, onur ve kendine olan bağlılık üzerine harika mini-seriyi mutlaka izlemelisiniz

Olive Kitteridge (4 bölüm)/ 2014

Olive Kitteridge isimli bir öğretmen ve ailevi durumlarını konu alıyor. Katı bir aile eğitimine sahip Olive, ailesine de aynı şekilde yaklaşmaktadır. Bu yaklaşım, kendi gibi zeki ve başarılı olmasını istediği oğluna ve çok basit bir adam olan kocasına büyük dayanılmazlıklar yaratmaktadır. Mutluluğun imkansız göründüğü bu mini-seri, sahip olduğu drama ile, gözlerinizden oluk oluk yaşlar gelmesine sebep olacak.

The Hollow Crown (7 bölüm)/ 2012 – Günümüz

Üç İngiliz Kralın – 2. Richard, 4. Hanry, ve 5. Hanry – ve kaderlerinin onları hangi yollara sürüklediğinin anlatıldığı, tarihe ışık tutan bir mini-seri. Shakespeare ve işleri hakkında daha çok bilgi edinmek isteyen kişilere şiddetle tavsiye ediyoruz.

A Young Doctor’S Notebook (8 bölüm)/ 2012 – 2013

1917 Rusya Devrimi sırasında, küçük bir kasabaya gelen, genç doktor Vladimir Bomgard’ın hayatını anlatmaktadır. Hastalarından ve bulunduğu bölgeden dolayı birçok zor durum içerisinde kalan ana karakter ve bu problemlerin nasıl üstesinden geldiğini konu alan seri, Mikhail Bulgakov’un mini hikayelerinden esinlenerek yapılmıştır.

The Beauty İnside (6 bölüm)/ 2012

Alex her sabah uyandığında, farklı bir insanın bedenine sahip olmaktadır. Tüm seri boyunca, Alex, başka bir insanın bedeninde yaşamanın nasıl bir şey olduğunu anlatmaktadır.

Little Dorrit (14 bölüm)/ 2008

Aile hayatı, arkadaşlık, tolerans ve karanlık sırlar üzerine yapılmış bu dizide, Amy Dorrit isimli, bir hapishane hücresinde dünyaya gelmiş bir kızın başına gelen olaylar konu alınmaktadır.

11.22.63 (8 Bölüm)/ 2016

Sıradan bir ingilizce öğretmeni olan Jack Epping’in eline, 60’yıllara dönerek John F. Kennedy’nin suikastini önlemek için müthiş bir fırsat geçer. Fakat kendini o dönemdeki karmaşa, sırlar ve geçmişin çekiciliği ile içinden kurtulamadığı bir durma sokar.

Houdini (2 bölüm)/ 2014

Fakir, Yahudi bir çocuğun, izlediği bir sihir gösterisinden sonra, dünyanın en büyük sihirabazı olmaya karar vermesini konu alır.

The Town (3 bölüm)/ 2012

Duyduğu trajik bir haber sonrası eskiden yaşadığı kasabaya dönmeye karar vevren Mark Nicholas, daha sonraları ailesinin aslında intihar ettiğini öğrenir. Bu olaylar altındaki gerçeği açığa çıkarmayı kendine görev edinen ana karakter, kendini içinden çıkılmaz bir polisiyenin içerisinde bulur. Agatha Christie tarzını sevenler için şiddetle tavsiye ediyoruz.

The Escape Artist (3 bölüm)/ 2013

Will Burton, yetenkli bir avukat ve harka bir zekaya sahiptir. Çok tercih edilen bir avukat olmasının sebebi, bu zamana kadar tek bir dava dahi kaybetmemiş olmasıdır, taaki şimdiye kadar…

Millennium (6 bölüm)/ 2010

Gazeteci Mikael Blomkvist, ve gizemli hacker Lisbeth Salender, anlamsızca gerçekleşen kazaları araştırmaktadırlar. Stşeg Larsson’un aynı isimli üçlemesinden uyarlanmıştır.

The Slap (8 bölüm)/ 2015

Yaramaz bir çocuğa atılan bir tokatla, adeta bir aile faciasına dönüşen bir doğu günü barbeküsü ve daha sonrası bu aile içinde yaşanan olayları konu almaktadır. İnsan hayatının değeri üzerine yapılmış harika bir mini-seridir.

Utopia (12 bölüm)/ 2013 – 2014

The Utopia Experiments çok eski efsanevi bir çizgiromandır. Bu kitabı bulan 5 insanın hayatı bir anda tehlikeli bir oyuna dönüşmüştür. The Network adlı bir organizasyon tarafından avlanan bu 5 insanın yapabileceği tek bir şey vardır – kaçmak!!

And Then There Were None (3 bölüm)/ 2015

Birbirleri hakkında hiçbirşey bilmeyen 8 yabancı, bir adada harika bir kale keşfederler. Akşam yemeği sırasında ev sahiplerinin orada olmadığını farkederler ve orada yaşan sadece hizmetçilerdir (evli bir çift). Bu çift için bir gramofon kaydında, katillik ile suçlandıklarını ve gereken cezanın verilmesi gerektiği söylenmektedir. Agatha Christie’nin aynı adlı eserinden uyarlanmıştır.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı