Yaza Girmeden Daha Fit Olmanızı Sağlayacak 5 Detoks Suyu


detoks suyu

Kış aylarında aldığımız su oranları düşünce, vücut bahar ve yaz aylarına normalden daha fazla susuz bir şekilde giriyor. Doğal olarak vücuttaki toksin oranları da artış gösteriyor. Biriken bu toksinleri atıp vücudu yaza hazırlamanın bir yolu var. Detoks suyu!

Detoks suyu, yaza girmeden fit olmanızı sağlayacak ve su içmeyi eğlenceli bir hale getirecek en güzel yöntemdir. İşte o detoks tarifleri…

Nane Limon Detoksu

Metobolizmayı hızlandıran etkisiyle naneli su ve üzerine ekleyeceğiniz limon karışımından elde edebileceğiniz bu suyu gün boyunca istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Bir litre suya  bir tane dilimlenmiş limon ve on adet ekleyerek sadece birkaç dakikada hazırlayabilirsiniz. Düzenli kullandığınız takdirde sindirim sistemi sorunlarınızı da ortadan kaldırmış olursunuz.

detoks suyu

Zencefil Detoksu

Bu sihirli bitkinin detoks tarifi olmazsa olmazdı değil mi?  Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz zencefil bitkisinin bağışıklık ve sindirim sistemine göz ardı edilemeyecek kadar çok olumlu etkisi var. Mide şişkinliğinden muzdaripseniz özellikle bu detoksu uygulamanızı önerebiliriz. Bir bardak suya ekleyeceğiniz yarım zencefil ve birkaç parça limon ile bu işi çözebilirsiniz. İsteğinize göre nane de kullanabilirsiniz. Karışımınızı bir gün bekledikten sonra tüketebilirsiniz.

  Diyet Yapmadan Kilo Vermek İçin Ne Yapmalısınız?

Greyfurt Detoksu

Bu detoks suyu ile sadece toksinleri değil yağları da vücudunuzdan atacaksınız. Greyfurt meyvesinin C vitamini etkisi ve arındırıcı özelliği vücudunuzu kendine getirecek. Greyfurtu elma dilimleri şeklinde kesin ve suyunuzun içine atın. Greyfurt biraz acı olacak. Bunun için de suyun içinde birkaç yaprak nane de ekleyebilirsiniz.

detoks suyu

Tarçın ve Elma Detoksu

Tarçının kokusu, elmanın tadı bir araya geldiğinde inanılmaz eğlenceli ve bir o kadar da faydalı bir karışım çıkıyor ortaya. Tatlı krizleriniz azalacak, enerjiniz yükselecek bu detoks suyu ile… Bir çubuk tarçını ve bir tane yeşil elmayı sürahinizde buluşturun ve tadını çıkarın!

Portakal Detoksu

Portakal suyu sıkmaya üşenenlerdenseniz eğer bu lezzetli ve yararlı tarif tam size göre…  Portakalı dilimleyip suyun içine atmanız yeterli olacaktır.

Fazla yağları yakmanıza yardımcı olan, vücudun tatlı isteğini minimum seviyeye indiren ve daha birçok faydası olan detoks sularını, kullanışlı bir termosla gittiğiniz her yere taşımanız mümkün.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR