Yazım Hatalarını Düzelten İnsanlar Asosyal Eğilimli Oluyor!


Bilim insanları, sosyal medya platformları üzerinde dil bilgisi hatalarını sık sık düzelten kişinlerin “ daha az kabul edilebilir” kişiliklere sahip olduğunu ortaya çıkarttı.

Facebook başta olmak üzere Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında kişilerin gönderilerinin altında sürekli dil bilgisi konusunda düzeltmeler yapan arkadaşınız varsa ya da bu eylemi siz yapıyorsanız bir tür kişilik bozukluğunuz olduğunu söylemek mümkün. 

Bilim insanları bu tarz kişilerin, sosyal olarak daha kapalı insanlar olduğunu ve hataları diğer insanlara göre daha fazla yargıladıklarını dile getiriyor. Gerçekleştirilen araştırmalarda deneklere herhangi bir yazım hatası ya da dil bilgisi hatası görüp görmedikleri ve eğer gördülerse onları ne kadar rahatsız ettiği soruldu Genel olarak deneklerden asosyal olanlar yazım hatalarını sıklıkla gördüklerini ve bu durumun onlarını rahatsız ettiğini belirtti. 

Sonuç itibariyle yazım hatası yüzünden insanları yargılayan kişilerin genellikle asosyal kişiliğe sahip olduğu ortaya çıkmış oldu. Yani sosyal medya platformları üzerinde yazım hatalarını her fırsatta düzeltmeye çalışan kişiler varsa bu kişilerin genellikle kendilerini dış dünyadan soyutlamış ve ulaşılması zor kişiler olduğununu söylemek zor değil.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı