Yeni Bir İş Aramak İçin Geçerli Nedenler


Hiç çalıştığınız işten şikayet ettiğiniz ve o işi bırakmanız gerektiğini düşündünüz mü? Tabii ki bu karar öyle basitçe alınabilecek bir şey değil. Çünkü işten ayrıldıktan sonra da yaşanan zorluklar var ne yazık ki ama huzur bulamadığınız bir iş ortamında bulunmakta ayrı bir problem olabiliyor. Bu nedenle sizin için birkaç ipuçu hazırladık, böyle bir durum karşısında kaldığınızda sağlıklı bir değerlendirme yapabilmeniz için.
 
O halde hiç sözü uzatmadan bu kararı almanız gereken zamanın “doğru zaman” olduğunu anlamanıza faydalı olacak ipuçlarımızı sizlerle paylaşalım.
Yeni bir iş aramak için geçerli nedenler
 
Şu anki işinden sıkılıyor ve başka bir iş üzerine düşündüğün oluyor mu? İşe gittiğinde çalışma arkadaşlarınla ya da yönetim kuruluyla ya da patronla olsun negatif hisler içinde olduğunu düşünüyor musun? Eğer ki bu rahatsızlık noktasına geldiyse, işte yeni bir iş için ilk adım işaretiniz bu olabilir. Artık zamanı gelmiş ya da gelecek demektir.
 
Sosyal hayatın ne durumda? Eğer ki işinin yarattığı negatif enerji, olumsuz düşünceler çevrene, ailene, arkadaşlarına, kısacası sosyal hayatına yansıyor mu? Sosyal hayatınızdaki muhabbetlerinizde bu tür olumsuzluklardan mı bahsederken buluyorsunuz sürekli kendinizi? Eğer ki böyleyse, ne yazık ki bu giderek artan bir problem olabiliyor. Sürekli olumsuzluklardan bahsetmek yerine çözüm odaklı yaklaşarak bu problemi nasıl çözebileceğinize odaklanmalısınız. Bazı şeyler belli ki yanlış gidiyor ve bunların düzeltimesi gerektiğinin farkına varmalısınız.
 
Rahat bir uyku çekeli ne zaman oldu? Uyku problemi yaşıyor musunuz? Mesai saatleri dışında bile, hatta gece yatağınızda uzanırken bile işi düşünüyor ve bu nedenle huzurlu bir uyku çekemiyor musunuz? Unutma ki uyku sağlık için en önemli şey. Her şey değişebilir, ancak sağlık durumuna önem vermeliyiz. Geceleri yaşayacağın stresi, geleceğinle ilgili kaygılarını çözerek planlar yapabilirsiniz.
 
Ve olmazsa olmaz pazartesi sendromuna kapıldığınızı ciddi ciddi düşünüyor musunuz? Sabahları uyanmak eskiye nazaran artık daha mı zor geliyor? Pazartesi sabahları yataktan çıkmak keyifsiz bir hal mı almaya başladı? Pazartesi gününün önemi gerçekten çok büyük. Eğer ki bu sendorma ciddi ciddi kapıldığınızı düşünüyorsanız yeni bir iş aramanız için geçerli bir sebep olabilir.
 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR