Yeni iPhone modelleri Hindistan’da mı üretilecek?


Amerika ile Çin arasında yaşanan ticari gerilimden etkilenecek en büyük markalardan biri Apple. Firma bu gerilimden uzaklaşmak için üretimini Çin’den Hindistan’a kaydırmayı planlıyor.

Trump’ın göreve geldiği Apple’ı üretimini ülke içinde yapması için uyarmıştı. Trump ABD markalarının Çin’de üretilmesinden rahatsızlık duymaktadır.

Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da, Apple’ın üretim şirketi Foxcon’un Hindistan’da üretim tesisi aramakta olduğu gelen duyumlar arasında. Apple belli ki Çin’deki üretimini en az seviyelere indirmeyi planlamakta.

Apple markasının siyasi ve ticari gerilimler yüzünden zor durumda olduğu ve Çin pazarında da satışlarının düşeceği kaçınılmaz bir son gibi gözüküyor. Apple bu krizden en az zararla çıkmanın planları yapmakta, bu planların arasında üretimini Hindistan’a kaydırması bekleniyor. Tabi böyle bir durumun gerçekleşmesinde Trump’ın tepkisi ne olacak oda merak konusu. Trump ısrarla her Amerikan markasının üretimlerini ülke içinde yapmaları için uyarıyor. Fakat Apple şimdilik böyle bir düşünce içinde değil.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR