Yeni iPhone’ların Fiyatı Belli Oldu!


Apple, 12 Eylül 2018 tarihinde düzenleyeceği lansman ile iPhone 9, iPhone XS ve iPhone XS Plus modellerinin tanıtımını yapacak.

Apple’ın yeni iPhone modellerini resmi olarak tanıtmasına 3 gün gibi oldukça kısa bir süre kalırken, cihazların teknik özellikleri ve tasarımı büyük oranda ortaya çıktı. Bu nedenle şu anda en çok merak edilen konu Türkiye fiyatları.

Apple’ın tüm ürünlerine zam yapması ve geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 9‘un fiyatının 7999 TL’ye yükseltilmesi, yeni iPhone modellerinde 10 Bin TL üstünü göreceğiz düşüncesini artık kesinleştirmişti.

iPhone XS Max iddialarının yalanlandığı haberde, uzun süredir belirttiğimiz gibi iPhone 9, iPhone XS ve iPhone XS Plus modellerinin tanıtılacağı ifade ediliyor. Bir mağazanın satış ekranlarında yeni modellerin fiyatı görüldü.

iPhone 9 Türkiye fiyatı ortaya çıktı!

Bu kapsamda 6.1 inç LCD ekranı ile uygun fiyatlı iPhone olarak tanımlanan iPhone 9 modelinin Türkiye fiyatının, KDV ve diğer vergiler hariç 8.474,58 TL olacağı görülüyor. Vergiler dahil edildiğinde ise fiyat 10 Bin TL‘ye yükseliyor.

iPhone XS ve iPhone XS Plus Türkiye fiyatı ortaya çıktı!

Diğer iki modelde ise durum çok daha kötü. Zira, iPhone X’in yerini alması beklenilen iPhone XS modelinin KDV ve diğer vergiler hariç 10.169,5 TL olduğu görülüyor. Vergiler dahil edildiğinde ise iPhone Xs’in fiyatı 12 bin TL’ye ulaşıyor.

6.5 inç büyüklüğünde OLED ekrana sahip olması beklenilen iPhone XS Plus ise gerçekten dudak uçuklatıyor. Zira, vergiler hariç 12.711 TL fiyat etiketine sahip olduğu belirtilen akıllı telefonun, vergiler dahil satış fiyatı 15 Bin TL olacak.

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR