Yeni Nesil Müzik Anlayışına DJ Uğur Can Yenal Tınısı


Türkiye’nin belki de en genç DJ’lerinden biri olan Uğur Can Yenal, elektronik müzik konusundaki çalışmalarını ve yeni nesil harmanlarını kendine has üslubu ile gündeme getiriyor.

 

Müzik gelişimindeki hızı ile oldukça çok fazla seçenek gördüğümüz ülkemizde, geçtiğimiz Ocak ayında çıkardığı Ephemeral isimli single’ı ile ülkemizde ve dünya çapında pek çok müzik platformunda üst sıralara çıkmaya başladı. İsterseniz önce son çıkan şarkının Youtube linkine göz atalım.

 

 

Itunes üzerinde en çok indirilenlerde 6. sırada yer alan şarkı, Shazam üzerinde de önemli bir yere sahip. Avrupa’da yapacağı çalışmaların sinyalini veren genç DJ, yaptığı çalışmalarla adından söz ettirecek gibi duruyor. Zira söz konusu başarı, hem genç yaştaki ilerleyişinden hem de kaliteli alt yapıları ve kitlesinden karşımıza çıkıyor. İstanbul ardından Dubai ve Londra üzerinde pek çok yerde çıkarak Avrupalı müzik severlere ulaşacak olan genç DJ, oldukça önemli bir ilerleme kat ediyor diyebiliriz.

 

 

Uğur Can Yenal Kimdir?

 

24 Şubat 1997 tarihinde İstanbul Şişle’de doğan Uğur Can Yenal, İstanbul şehrinde ilkokul ve lise hayatını tamamladı. Ardından yurt dışında Dj eğitimleri almaya başladı. Kariyerine küçük yaşlarda başlayan Uğur Can Yenal, gelecekte uluslararası pek çok projede yer almak istiyor.

 

 

Elektronik müzik söz konusu olduğu zaman, insanların belirli bir yerden sonra ‘altenratif’ lezzetler ve kendini sakinleştiren tınılar aradığını biliyoruz. Bir de dans etmelik, daha çok eğlendiren türden müzikler var. Uğur Can Yenal, bu konuda aktif bir tarza sahip olduğu için, pek çok kişiye hitap ediyor diyebiliriz.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR