Yeni Vergi Düzenlemesi:Yurt Dışından Alınan Her Üründen Vergi Alınacak!


Yeni vergi düzenlemesi hayatımıza girmeye başladı. Hazine ve Maline Bakanlığı gerekli olan düzenlemeleri yaptı ve yeni düzenleme ile birlikte yurt dışından alınan her ürün için vergi alınacak. Yeni düzenleme ile birlikte vergi muafiyeti dönemi de kapanmış oldu. 

Yurtdışından getirilen ürünler için 22 euroluk vergi muafiyeti kaldırıldı. Yeni düzenleme ile birlikte artık yurt dışından ülkemizde giren her üründen devlet vergi alacak. Daha önce bilindiği gibi devlet, vatandaşların yurtdışından daha kolay alışveriş yapabilmesi için posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla Türkiye’ye gelen gönderilere 75 euroya kadar vergi muafiyeti uyguluyordu. Uygulanan bu vergi muafiyet daha sonrasında 30 euroya geçtiğimiz yıllarda ise 22 euroya düşürülmüştü. 

27 Şubat tarihinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaptığı açıklamada yurtdışındaki e-ticaret sitelerinde gelen ürünler için yeni vergilendirmelerin uygulanabileceğini belirtmişti. Beklenen düzenleme ve vergiler geldi ve e-ticaret platformları üzerinden yurtdışından alınan ürünler için vergi muafiyeti kaldırıldı. 

Uygulanacak olan yeni vergilerin %18 ila % 20 arasında olması bekleniyorken yeni düzenlemenin 15 gün sonra devreye girmesi bekleniyor. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR