Yeni Yılda Devrim Yaratacak 2019 Makyaj Trendleri


Yeni bir yıla başlarken elbette yenilikler de peşi sıra gelecek. Bu yenilikler hayatımıza tepeden inmeyecek ama bir bakmışız ki sokaklar ve çevremiz çoktan uyum sağlamış bile. Tıpkı geleceğin ve teknolojik devrimlerin de bir anda hayatımıza girmeyeceği, bir gün uyandığımızda uçan arabalara binip işe gitmeyeceğimiz gibi. Peki, sinsice hayatımıza girip hatta aynaya baktığımızda göreceğimiz makyaj trendleri neler? İşte 2019 makyaj trendleri…

1. Özel akşamların ve önemli günlerin yıldızı: Altın dumanlı göz makyajı


Makyaj sanatçısı Diane Kendal’ın, 70’lerden ilham alan Tom Ford defilesi için modellere uyguladığı bu görünüm 2019’un önemli günlerine eşlik edecek gibi görünüyor. Gözkapaklarında siyah kalem dağıtılıyor ve puslu bir görünüm elde ediliyor. Alt kirpik çizgisine ise altın dokunuşlar yapılıyor. Doğal kaşlar ve nude dudaklarla hem klasik hem modern bir görünüm yakalanıyor. Kirpikler ise abartıdan uzak…

 

2. Sıcak tonlarla buluşan sörfçü plaj makyajı


Özellikle 2019 yazında sıklıkla rastlayacağımız bu görünüm yazın sıcak etkisini yansıtıyor. Saçlar geriye taranarak yüze duru bir görünüm kazandırılıyor. Ardından doğal bir ten makyajı uygulanıyor. Makyajın yıldızı ise şeftali tonlarındaki allık ve far oluyor. Yüze sıcaklığı katan da bu ürünler oluyor. Kirpik çizgisini belirginleştiren doğal tonlarda kahve bir far ince bir şekilde uygulansa da rimel bu makyajda yer bulamıyor. Bu sayede ortaya oldukça doğal ve sağlıklı bir görünüm çıkıyor.

3. Tek noktada toplanan vazgeçilmez ışıltı


Son birkaç sezon parlak ve ışıltılı görünümlere alıştık. Hatta genellikle tüm yüze hâkim olan bu metalik görünümler bu defa yalnızca tek bir noktada toplanıyor. Gözlere oldukça kalın bir eyeliner şeklinde uygulanan ışıltılı ya da metalik bir farı duru bir cilt makyajı ve nude dudaklar tamamlıyor. Oldukça çarpıcı!

4. Yeteneklerinizi konuşturun: Grafik eyeliner


2018’de de ara ara gördüğümüz bu trend 2019’da artık sokaklara inecek gibi görünüyor. Bu görünümü elde edebilmek için ise tek yapmanız gereken keskin uçlu bir eyeliner almak ve hayal gücünüze güvenmek. Sonucun oldukça çarpıcı ve modern olacağından şüphemiz yok.

 

5. Vazgeçemediğimiz klasik: Romantik görünüm


Sıcak tonlarda bir makyaj, aydınlık gözkapakları, doğal kirpikler sıcak tonlarda bir allık ve elbette turuncu alt tonlu doğal bir ruj. 2019’un yaz akşamlarının vazgeçilmezi olacak bu görünümü sakin ve asil toplanmış saçlar tamamlayacak.

6. Uygulaması kolay ihtişamlı görünüm: Fransız/Parizyen makyaj


Son yıllarda kırmızı ruju önce çok daha cesur bir şekilde kullanmaya başladık sonrasında ise oldukça farklı tarzlarla yorumladık. Ancak hepimizin bildiği gibi klasiklerden vazgeçmek zor. Duru ve doğal bir ten makyajı, rimelsiz kirpikler, hafif bronzer ve çarpıcı kırmızı renkte bir ruj. Dumanlı bir göz makyajıyla kırmızı ruju birleştirebilirsiniz. Yani anlayacağınız 2019’da sadeliğin kırmızı rujla buluşmuş haline sıklıkla şahit olacağız.

7. Kalın kaşların uzun kirpiklerle buluşması


Bir ara ince kaş modası dönüş yapar gibi olsa da hâlâ gündemimizde kalın ve gür kaşlar var. Elbette bu kaşların tamamlayıcısı uzun kirpikler. Bu iki güçlü etkenin birleşimiyle başka bir makyaj malzemesine ihtiyacınız olmayacak. Sadece iyi bir kaş kalemi ve rimel edinmeniz yeterli.

8. Pembe etkisi


Pembe rimel 2019’da raflarda yerini alacak ürünlerden biri olmaya aday. Aynı zamanda 2019’un yeni gözbebeği ise pembe lekeli dudaklar olacak. Ruj tamamen uygulanmak yerine doğal pembe dokunuşlar şeklinde sürülecek. Böylece hem doğal hem de ruj olduğu belli olan uğraşılmış bir görüntü elde edilecek.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR